şükela:  tümü | bugün
 • michael crichton kitabı. pek bi sürükleyicidir, okuyucuyu süründürür.. bitirmeden rahat duramazsınız, hele gece okumaya başlamışsanız sabaha kadar okursunuz..

  konusu ise: hong kong'dan charter uçuşlar yapan bir firmanın uçağı havada belirsiz sebeplerden ötürü garip bir aksiyon yaşar, yolcuların 3'ü ölür ve çoğu yaralanır.. uçak kontroller için üretici firmaya gönderilir, fakat olaylar hiç tahmin edilemeyecek boyutlarda büyür ve firma büyük bir tehdit ile karşı karşıya gelir..

  türkçe'ye inkılap kitabevi "uçuş 545" olarak çevirmiştir..
 • klasik bir micheal crichton kitabı. havacılık sektörü ile ilgili de bir çok bilgi verir size. para için yapılan oyunlar, satılan kiiler, komplolar... 24 dizisi birinci sezon tadındadır bu şekilde satışlarla.

  inkilap kitapevi'nden çıkmıştır türkçesi.
 • i. bir ucagin, motor ve ic donanimi disindaki, govde, tasiyici yuzeyler` :kanat, yatay ve dikey dengeleyiciler :kuyruk`, hidrolik, elektrik, pnomatik aksam ve inis takimlarindan olusan bilesenlerinin tumune verilen ad.

  ii. medyanin ipini pazara cikaran, "toplumun haber alma ozgurlugu"nun kotuye kullanilmasina iyi bir ornek teskil eden romandir.

  3 kisinin olumune yol acan bir ucak kazasinin uzerine, rating istahi ile uretici firma uzerine cullanan basin sektorunun ayak oyunlarini ustalikla anlatir. kaza uzerine sansasyon kokusu alan populer bir televizyon programi yapimcisi, muhabirlerini "sakin bana bozuk yedek parca hikayesi getirmeyin" diye tehdit eder. kaza sirasinda cekilen amator video kayitlari da kullanılarak uretici firmaya mesnetsiz ama agir ithamlarda bulunulur. olayin gercek nedenini ortaya cikaran bir muhabir, "sansasyonel bir haberi mahvettigi ve boylelikle milyonlarca dolarlik yatirimi heba ettigi icin" yapimci tarafindan yerden yere vurulur.

  ayrica (bkz: dc10)
 • uçak mühendisleri, pilotlar veya uçuş sektörünün teknik sahasında çalışan kişilerin bayılacağı bir roman olsa da işin tekniğine uzak olan benim gibi okurlar için fazla teknik kalmış bir michael crichton romanıdır. entrikası, suç analizi dağ fare doğurdu sonucuna ulaştıracak cinsten olan romanın inkılap yayınevi tarafından tamamen ilgisiz bir kapakla çıktığını da belirtmeli.