şükela:  tümü | bugün
  • ilkine* göre daha kapsamlı ve detaylı olan oyun. gerçi ilkindeki sadeliği de aramıyor değiliz ama bu hali ile bile güzel.
  • doğrusu (bkz: airlines manager) olandır.

not: iş bu entry başlık düzelince kendini imha edecektir,belki...
  • ilk oyununda fuel'in bugün 5 dolara düşmesini beklerken gördüğüm, bugün açılan 2.oyun. zaten 5dolarada düşmedi. yenilenmiş daha gerçekçi olmuş ama çok karışık. umarım alışırız. 5-6 yıllık ilk oyunu son 15 gündür oynadığım için yeni oyunda hemen istediğim airlines ismini aldım.
  • uçakları %99 dolulukla uçurmanın imkansız olduğu oyun.
    dm tavsiyesine uyduk filoyu dmlerle doldurduk istanbuldan uygun destinasyon bulamıyoruz. 1700 km menzilde en iyi yere %70 dolulukla uçabiliyoruz.
    erj 190-200ar nispeten daha olumlu. sadece iki destinasyona 20 uçaklık filomuzla uçuyoruz günde 10 milyon gibi bir kar bırakıyor.
    ıstanbul merkezli havayollarına avustralyanın adelaide kentini öneririm.
    5 airbus 340 ile günde ortalama 10 milyon dolar kazanabiliyoruz, doluluk oranımız %87. yeni destinasyon uçak konfigürasyonu araştırmalarımız devam ediyor. bulduğumuzda filomuza ekleyeceğimiz boeing 787 dreamliner modellerimizle tasarruflu uçmayı planlıyoruz.

doluluk problemini çözdüm
    http://architect-norma-74885.bitballoon.com/
    bu linkteki boşluklara talepleri ve uçağın kapasitesini yazınca gerçekten güzel doluluk la uçuyoruz. unutmadan bir rotada taleplerdeki %1 lik kayip, ikinci el uçakta %2, sıfır uçakta %1 boşluk demek. mesela %85 talebi olan bir destinasyona ikinci el uçakla maksimum %70, sıfır uçakla %85 dolulukla uçarsınız.
    ben bilet fiyatlarını %75 artırıyorum. %76 artırdığımda uçak boş oluyor ancak %75 artırınca boşluk %20 olsa da kar oranları %44 45 artıyor bunu da tavsiye edebilirim.
  • doluluk oranını arttırmak için taklalar attığım oyun. an itibarıyla 36$ şirket hisse değeri,
    10 adet a340-200
    27 adet 321-200 ile hizmet vermekteyiz.
  • yeni başladığım oyun. fakat antonov an-24'lerim %60-70 boş uçuyor. hub'ım antalya'da bulunuyor. doluluk oranında yardımcı olacak ekşicilerin mesajlarını bekliyorum.
  • tamamen kazara realism mode u yitirdiğim şeydir.

aircraft damages vardı yukarda hepsini tamie et derken ......derken ...gidiverdi....oysaki iyiydik
  • uçakların dolmadığı oyun. sikeyim yapacağınız işi be kardeşim. reklam veriyorum olmuyor, rota kapatıp demanda göre yeni rota açıyorum yine dolmuyor.
  • airline managerı baya oynamış deli filo yapmış biri olarak bu oyuna pek yanaşmamıştım ama bilet fiyatları oyuncunun inisiyatifine kalmışsa ve doluluk konusunda sıkıntılar yaşanıyorsa mutlaka bakacağım oyundur. oyun dediğin zor olur, emek ister.*

oyunu çözünce buraya pratik bilgiler gelecektir.
  • varlığından bugün ansızın airline manager'ın aklıma gelmesi üzerine haberdar olduğum oyun. serinin birinci oyununu oynayıp beceremeyişime rağmen ikincisine bir şans vereyim dedim. benzin, menzil, yolcu kapasitesinin fena seviyede olmadığı başlangıç için uçaklar arıyorum.

başlangıçta 7 tane uçak kaldırdım, inmesini bekliyorum. doluluk oranları gayet iyiydi, 40 koltuklu uçakta 2 koltuk boş kaldı. fakat ilk uçuş diye böyle miydi, bilemiyorum. ilerleyen zamanlarda göreceğim.