şükela:  tümü | bugün soru sor
  • online life a cycle etmi$ cok hucreli organizma
  • bi zamanlar yari$larda cok iyi ko$an bi arap ati..
  • amsalain chok sevdii burnu bu sanirim
  • airbus firmasinin gelistirdigi yardimci ucus sistemidir.bu sistem ucus esnasinda kaydolan bilgileri , ikazlari ve muhtelif mesajlari direkt olarak bakim merkezine sevk eder.boylelikle olasi problemlere mudahalede erken davranmak planlanmistir.
  • abd hava kuvvetleri'nde er rütbesi.
    (bkz: pv2)
    (bkz: enlisted/1)
  • efsane bir yarış atı. o kadar psikopat bir attı ki, her yarışta metrelerce fark atardı. yenildiği bir yarışı hatırlamıyorum. bundan 10 sene öncesi iyi bir nam yapmıştı. ama erken ölmüştü galiba, o kısmı tam hatırlamıyorum.
  • bundan yıllar evvel,yağmurlu bir istanbul gününde veliefendi hipodromunun çamura bulanmış çim pistinde;sığ atçılık bilgimle asla geçilemez sandığım bold pilot'un eline verip hayallerimi yıkmış ingiliz safkan.
  • glycine tarafından üretilen bir seri. alışılagelmişin dışında 12 değil de 24 saatlik bir analog saattir kendisi. şuradan görülebilir. şıktır ama pahalıdır da.
  • kafa kafaya yarışlarda bold pilot'u geçmiş ender atlardan biridir. enternasyonal koşuda da burun farkıyla 2. olmuştu diye hatırlıyorum, yabancı eküri kazanmıştı. türk atçılığının iyi kalite ingiliz atlarının arasında yer alır.