şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: apple airpods)
  • apple'ın yeni kablosuz kulaklığı

teknik özellikleri:

ağırlık:
    airpods (herbiri): 4 gr
    şarj kutusu: 38 gr

boyutlar:
    airpods (herbiri): 16.5 x 18.0 x 40.5 mm
    şarj kutusu: 44.3 x 21.3 x 53.5 mm

bağlantılar:
    airpods: bluetooth
    şarj kutusu: lightning

airpods sensörleri (herbiri):
    hüzmeleme özellikli çift mikrofon
    çift optik sensör
    hareketi algılayan ivme ölçer
    konuşmayı algılayan ivme ölçer

güç ve pil:
    şarj kutusuyla airpods: 24 saatten fazla dinleme süresi, 11 saate kadar konuşma süresi
    airpods (tek bir şarjla): 5 saate kadar dinleme süresi, 2 saate kadar konuşma süresi
    kutusunda 15 dakika şarj ederek 3 saat dinleme süresi veya 1 saatten fazla konuşma süresi
  • 159$ abd satış fiyatı olan yeni apple oyuncağı
  • çok komik bir tasarımı var. kablolu kulaklığın yalnızca kablosunu söküp aynen bırakmışlar. insan bi düşünür bunun alt kısmı uzun kaldı falan diye. ulan apple.
  • 159$ yerine güzide ülkemizde 750 tl ortalama yani 260$ civarına alabilirsiniz, ne müthiş değil mi!
  • conan eski ipod reklamlarına güzel bir gönderme yapmış. find my airpods diye bir uygulamaya ihtiyaç duyabilecek kablosuz kulaklıklar. tekini kaça verecekler acep...
  • çıktığı gibi ünlülerin kulaklarında olacak ve sonra da milletin özenip parasına bakmadan sahip olacağı kulaklık...

yurtdışından alıp tr'de satmak güzel bi iş gibi duruyo... taşıması kolay, getirmesi dert değil... 150dolara al, 200'e sat... 50 dola iyi para...
  • muhtemelen alamayacagim kulakliklar.
    kablosuz falan guzel kafa da benim kulagima oturmuyor amk apple kulakliklari. cok cabuk dusururum.

earskinz ile denemeyi planliyorum fakat para verip alarak denemem. birine aldiririm, earskinz'i ustune takarim.
  • türkiyede bir azınlığın sahip olacağı ve kendilerini kulaklığı kullanırken ceo ya da cıa ajanı sanıcakları apple ın gereksiz pahalı ve saçma ama bi o kadarda tasarım açısından 10 numara olan yeni oyuncağı.
  • az önce elime geçen yeni kulaklıklarım.

7 yıllık bir android kullanımının ardından android'in kalesine dönüşmüş bu bünye, ani bir kararla apple ürünleri kullanmaya karar verdi. iphone'dan sonra sıra airpods'a gelmişti.

yılların android kullanıcısı olmanın yanı sıra, aynı zamanda yılların marshall kullanıcısı olarak ben airpods'un ses kalitesini başarılı buldum. baslar oldukça yeterli ve kablolu bir kulaklığın sahip olabileceği gücün kulağınıza iletildiğini hissediyorsunuz.

ses seviyesinin ne kadar yüksek olduğunu merak edenler için şöyle örnek verebilirim, müzik dinlerken birine bir şey söylemeniz gerektiğinde kendi sesinizi kesinlikle duyamıyorsunuz. ancak tabi işitme kaybına neden olabilecek ses seviyelerine çıkılmasını beklemeyin.

gerçi android tecrübesiyle biraz telefonu karıştırırsam bunu da sağlayabilirim sanırım.

son ios güncellemesi ile, iphone'umu bul uygulaması ile airpods'unuzu da bulmanız mümkün. kulaklıklar yakınınızda tespit edilirse sağ ve sol kulaklıklara beraber veya ayrı ayrı yüksek ses göndererek kulaklıklarınızı bulmanızı sağlıyor. veya çok daha uzaklarda kaldıysa önce harita üzerinden cihazınızın yaklaşık yerini tespit ediyorsunuz. işin bu kısmını tam bir denemem lazım, kulaklığı 200 metre öteye bırakıp geliyorum.