şükela:  tümü | bugün
 • ilk bölümü izledim, olmuş gibi duruyor. devamını görsek de şenlensek.
 • 3. bölüm itibariyle vahşete doyduk. iyi gidiyor ama bir hafta beklemek zor geliyor. mangasını okusan olmaz, animei beklesek gönül razı değil. karışık işler.
 • karanlık bir atmosfer ve duyguları olduğu gibi yansıtan çizimler. müziği de güzel ve ilginç konusuyla gayet izlenebilir bir anime olmuş.

  imdb

  --- spoiler ---

  ajin'ler ölemeyen insanlardır. 17 yıl önce ilk olarak afrika'da savaş alanında görüldükten sonra, toplum içinde bu türe ait birkaç kişi daha keşfedilir. çok nadir olduklarından, hükümetler onlardan birini bulup getirene büyük miktar ödül verirler; çünkü bilim insanları, ajin'ler üzerinde insanlığın yararı için deneyler yapmak istemektedirler. oysa bu, ajin'ler için binlerce kez ölmek ve bir deney faresi olmak demektir.

  --- spoiler ---
 • hikaye ve karakterler dört dörtlük seinen.
  özellikle yaşlı amcamız animeye daha karanlık bir hava katıyor. yalnız 2. sezonu gelir mi?
  eğer tek sezonluk olacaksa hikayeyi 13 bölüme nasıl sığdıracaklar? merakla beklemekteyim.
  ve manga okumayı seviyorsanız animesi yerine kesinlikle mangasını tavsiye edeceğim çünkü computer generated imagery (cgi) animasyonu gözlerinizi kanatabilir. 3 boyutlu bilgisayar animasyonları animelere kesinlikle yakışmıyor.
 • dün keşfettiğim ve çok hoşuma giden animasyon. izlemeden önce cgi eleştirilerini okudum, fakat beni o kadar rahatsız etmedi. sonrasında da meraktan nikotin bandı takıp uyudum, resmen hayatımın en uzun rüyalarından birini gördüm ve bir ajindim. saatlerce takip edilip, avlanıldım. kaçtım ama ha, baya kastım. gerçekten inanılmaz bir rüya boosterı.
 • ilk animesini görüp, beğenmiş olduğum bir mangadır. bir seinen olup yani şiddet içeren aynı izleyene veya okura bir şey katan yapıttır.

  hikaye hakkı'nda bilgi isteyenler için;
  olay japonya'da geçmektedir, bazı insanların çok az bir kesmin öldükten sonra tekrardan iyileşme gücü vardır bu güç genellikle öldükten sonra keşfedilen bir özelliktir, bu kişilere ajin denir. ama bu böyle öldükten sonra tekrar doğmak gibi değildir her şey olduğu yerden devam etmektedir, örneğin denizin altında ölmüş ise bir ajin tekrar tekrar boğularak ölür, ordan kurtulana kadar, veya ölmeden önce sakatlanmışsa tekrar ölene kadar o sakatlığı hızlı bir şekilde iyileşemez. yani insanlardan farkı ölmemesidir. bir diğer farkı ise bu ölmemelerini sağlayan genelde kontrol edebildikleri bir gölge (sadece siyahlıktan oluşan) bir insan şeklinde yardımcıları gibi bir şey vardır.
 • ajin
  insanların farklı olanlara tepkilerini ve içinde barındırdığı içgüdüsel şiddeti oldukça net yaklaşımla işlemiş bir seinen.
  bir günde tüm bölümlerini sömürdüm. hikaye yarım kalmış bile denemez. yeni sezonu bekliyorum artık. "ben bunu hak edecek ne yaptım" ...
 • dark fantasy arayışlarına cevap veren animedir. "ben insan mıyım" diye sorgulayan baş karakterimizin cevabını klasikleşmiş bir şekilde canavar gibi davranan insanlar veriyor. son dönemlerin en manyak işlerinden tokyo ghoul'dan sonra bir şeyler bakınıyorsanız izleyin.
 • cgi olarak itin götüne sokulup çıkarılmakta sonuna kadar haklı olunan anime. şurada cgi ve animeler konusunda bir kaç kelam ettim. (bkz: #62984336) bu anime benim en nefret ettiğim yöntem olan tamamiyle cgi olarak hazırlanıp 2d tadı veren bir render alınarak hazırlanmış. vaktiyle appleseed'in ilk filmi ve berserk'in yeni versiyonları da bu yöntemle hazırlanmıştı.

  gel gelelim bu o ikisinden daha başarısız bir görselliğe sahip. konu olarak aslında elfen lied, tokyo ghoul tarzında bir seinen. kötü karakterimiz dışında konuya ilgi duymamızı sağlayacak pek bir olayda yok. insanlar aşırı iyi niyetli karakter tiplemelerinden sıkıldığı için biraz da kendinden başkasını düşünmeyen, aşırı bencil ve akıllı karakterlerin dönüşümlerini izletiyorlar. death note ve kira ikilisini baz alan senaryolar. birinde shinigami diğerinde kara ruhlar var. parasyte bile en azından vücuttaki zımbırtıyla iletişime geçebildiği için monolog üstüne monolog kurarak insanı baymıyordu.

  bu yapımda ise en büyük sıkıntı mantık hatalarında. hiç spoiler filan kasamayacağım. ölmeyen bir adamı tekrar tekrar öldürmeye çalışmanın mantıksızlığını kimse açıklayamaz. kendisini öldürmesine izin vermeden felç etmek yeterli. omurgasında her hangi bir kırık bu işi otomatikmen halledecekken elli tane askerin sürekli kafasına sıkıp durması gibi bir saçmalık var. ekibin diğer malozlarının da eğitimli keskin nişancıları patır patır dökmesi, en büyük avantajları olan yaratıkları kullanmamaları, polisin hala onlar da insan diyerek öldürmekten çekinmesi gibi tonla saçmalık barındırıyor. bunlar bir de o iğrenç cgi görüntü ile birleşince hiç çekilmez olmuş.
 • yapımcılar nasıl bir beyin sarsıntısı geçirdi bilemiyorum ancak hem 3 adetlik bir film serisi hem de birkaç sezondan oluşan bir televizyon serisi şeklinde yayınlanıyor...

  bulabildiğim bilgiye göre anime filmler ile anime tv serisi arasında ufak tefek farklar dışında herhangi bir farklılık yokmuş... yani adamlar bildiğin filmi alıp parçalara bölüp başına bir giriş sonuna bir çıkış şarkısı koyup bölüm bölüm yayınlıyorlar.

  nasıl bir beyin sarsıntıysa artık.