• karanlık bir atmosfer ve duyguları olduğu gibi yansıtan çizimler. müziği de güzel ve ilginç konusuyla gayet izlenebilir bir anime olmuş.

imdb

--- spoiler ---

ajin'ler ölemeyen insanlardır. 17 yıl önce ilk olarak afrika'da savaş alanında görüldükten sonra, toplum içinde bu türe ait birkaç kişi daha keşfedilir. çok nadir olduklarından, hükümetler onlardan birini bulup getirene büyük miktar ödül verirler; çünkü bilim insanları, ajin'ler üzerinde insanlığın yararı için deneyler yapmak istemektedirler. oysa bu, ajin'ler için binlerce kez ölmek ve bir deney faresi olmak demektir.

--- spoiler ---
  • dark fantasy arayışlarına cevap veren animedir. "ben insan mıyım" diye sorgulayan baş karakterimizin cevabını klasikleşmiş bir şekilde canavar gibi davranan insanlar veriyor. son dönemlerin en manyak işlerinden tokyo ghoul'dan sonra bir şeyler bakınıyorsanız izleyin.
  • ilk bölümü izledim, olmuş gibi duruyor. devamını görsek de şenlensek.
  • 3. bölüm itibariyle vahşete doyduk. iyi gidiyor ama bir hafta beklemek zor geliyor. mangasını okusan olmaz, animei beklesek gönül razı değil. karışık işler.
  • arka plan müzikleri güzel olan anime.
  • yeni okumaya başladığım manga serisi. 24. sayıya kadar bir mangada olması gereken iyi özelliklerin bir çoğu var.

çizimler kendine has olduğu kadar rahat da anlaşılabiliyor.
    hikaye bas bas bağıran bir saçmalığa sahip değil ve belirli bir gizemin etrafında dolanıyor.
    ana karakter için bir gelişim patikası belirlenmiş ve şu ana kadar mantıklı şekilde fiziksel, zihinsel ve ruhsal bir değişim görüyoruz.
    ana karakterin gelişimi için itici güç olan yan karakterler var ve fena portre edilmemişler.

yani fena değil ama mükemmel de değil. manga içerisinde saçma klişeler çok fazla var.

örneğin, temel argümanı henüz belli olmayan ve direkt kötü hareket eden bir grup adam var.
    bohem ve zeki professör, agresif ve zeki devlet adamı, psikopat ve gizemleri olan ajan gibi klişe karakterler var.
    en nefret ettiğim şey olan biri gelip bütün gizemi çat çat anlatıyor saçmalığı da var.

onun dışında okunur. uzun zamandır manga okumuyordum, iyi geldi.
    şu anda kadar 7,5/10.
  • güzelim hikayenin cgi ile piç edilişinin eseridir bu anime.
  • konusu çok çok güzel, karakterleri silik, çizimleri berbat olan anime.
    bu sıra 2008 yapımı bir anime izliyorum. çizimleri bundan milyon kat kaliteli.
  • cgi olarak itin götüne sokulup çıkarılmakta sonuna kadar haklı olunan anime. şurada cgi ve animeler konusunda bir kaç kelam ettim. (bkz: #62984336) bu anime benim en nefret ettiğim yöntem olan tamamiyle cgi olarak hazırlanıp 2d tadı veren bir render alınarak hazırlanmış. vaktiyle appleseed'in ilk filmi ve berserk'in yeni versiyonları da bu yöntemle hazırlanmıştı.

gel gelelim bu o ikisinden daha başarısız bir görselliğe sahip. konu olarak aslında elfen lied, tokyo ghoul tarzında bir seinen. kötü karakterimiz dışında konuya ilgi duymamızı sağlayacak pek bir olayda yok. insanlar aşırı iyi niyetli karakter tiplemelerinden sıkıldığı için biraz da kendinden başkasını düşünmeyen, aşırı bencil ve akıllı karakterlerin dönüşümlerini izletiyorlar. death note ve kira ikilisini baz alan senaryolar. birinde shinigami diğerinde kara ruhlar var. parasyte bile en azından vücuttaki zımbırtıyla iletişime geçebildiği için monolog üstüne monolog kurarak insanı baymıyordu.

bu yapımda ise en büyük sıkıntı mantık hatalarında. hiç spoiler filan kasamayacağım. ölmeyen bir adamı tekrar tekrar öldürmeye çalışmanın mantıksızlığını kimse açıklayamaz. kendisini öldürmesine izin vermeden felç etmek yeterli. omurgasında her hangi bir kırık bu işi otomatikmen halledecekken elli tane askerin sürekli kafasına sıkıp durması gibi bir saçmalık var. ekibin diğer malozlarının da eğitimli keskin nişancıları patır patır dökmesi, en büyük avantajları olan yaratıkları kullanmamaları, polisin hala onlar da insan diyerek öldürmekten çekinmesi gibi tonla saçmalık barındırıyor. bunlar bir de o iğrenç cgi görüntü ile birleşince hiç çekilmez olmuş.
  • yapımcılar nasıl bir beyin sarsıntısı geçirdi bilemiyorum ancak hem 3 adetlik bir film serisi hem de birkaç sezondan oluşan bir televizyon serisi şeklinde yayınlanıyor...

bulabildiğim bilgiye göre anime filmler ile anime tv serisi arasında ufak tefek farklar dışında herhangi bir farklılık yokmuş... yani adamlar bildiğin filmi alıp parçalara bölüp başına bir giriş sonuna bir çıkış şarkısı koyup bölüm bölüm yayınlıyorlar.

nasıl bir beyin sarsıntıysa artık.
hesabın var mı? giriş yap