şükela:  tümü | bugün
 • 1947 yılında önce rus subayları tarafından ciddiye alınmayan fakat daha sonra rusya çapında yapılan bir yarışmada alman otomatik silahlarına karşı alternatif olarak 1. seçilen ,adını mucidinden alan ve günümüzde dünyadaki en yaygın gerilla makinalı tüfeğidir. 7.62 mm çapında mermi atar. hafifliği tüm doğa şartlarına karşı dayanıklılığı ve basit aksamından doğan ucuz maliyetiyle en az bir asır daha insanları öldürmeye devam etmesi kaçınılmaz bir silahtır. mucidi herhangi bir vicdan azabı çekmedigini aksine ülkesine ve dünyaya büyük bir hizmet yapmış oldugunu düşünen en az tüfeğin kendisi kadar acımasız bir rus askeridir. (bkz: kalasnikof)
 • "got an ak-47 for his best friend,
  business the american way"
  queensryche - empire
 • rus yapimi bir otomayik uzun ve kisa namlulu bir yapit
  (bkz: kelesh)
 • 1947 yilinda yapilan, ismindeki a harfini ruscada otomatik anlamina gelen automatikten, k harfinide mucidinin isminden, 47 yide 1947 senesinden alan hafifligi, ucuz olmasi, basit aksami ve hemen hemen her ortamda kullanabilmesinden dolayi dunyadaki en cok kullanilan gerilla makinali tufegidir... bulunduktan yaklasik 4 sene sonrasina kadar varliginin rusyadaki ordu mensublari disinda hic kimsenin orenememesinide ilk bulunduktan ve orduda kullanilmaya baslanmasindan sonra uzun bir sure tasinirken bile ozel kutu icinde gorulmesinin bile engellemesi ve cok buyuk bir ozenle saklanmasina borcludur... kalashnikov kisa bir sure once rusya tarafindan insanliga yaptigi katkilardan dolayi odullendirilmistir... (no comment)...
 • insanın insanı ,insan ın hayvanı vurmak için kulllandığı silah.
  ama bu silahla tavşan avına çıkmış birine ''oha'' diyebilirsiniz.eğer insan vuruyosa,sorun yok normaldir.
  ayrica teröristler kullanır hep.doğuda 100 $ a ruhsatsız alabilirsiniz.mermilerini saklamak sorundur ama.büyük mermiler.dir.
  bide 4 ün 1 dir.
 • askerde 160 metre atışları yaptırılan tüfek . g3'e oranla çok hafif olması sebebiyle askerlere ilk önce oyuncakmış gibi gelir , tüfek as tüfek çıkart hareketi zor yapılır bununla.
 • 2pac ve bone thugs tarafından söylenen muhteşem bir şarkının ismi ...
 • bi de ak74 var ak47 den sonra cıkan. automat (ruscada bu tur silahlara verilen ad) kalasnikof. ikinci dunya savası sırasında tank kullanan kahramanımız mikhail kalashnikof almanlar tarafından fena halde madara edilir. hastanede uzun sure yatan mikhail bir silah tasarlar ve acilan yarismada birinci olan silahi seri uretime gecer. mikhail silahini sole tanımlıyor:
  "ben sahsen ateist olmama ragmen bir kutsal kitapta yazdıgı gibi basit olan mukemmeldir prensibiyle tasarladım silahi. bu sayede kumda suda en elverissiz sartlarda calısabilmektedir."
  bugun uretimi yapılmamaktadir(hepimize yetecek kadar var.)
  zamanla gelen edit: mucidi hakkin rahmetine kavusmustur, bir de aleksandr olarak hatirliyordum ben bu adamin ismini, mikhailmis, ilginc oldu...
 • temizlemesi amerikan silahlarına göre çok daha kolay olduğu için özellikle gerillalar tarafıdnan terih edilen silah.
 • andrei kirilenko'nun takma adi.
hesabın var mı? giriş yap