şükela:  tümü | bugün
  • 1000 euro net maaş alan yazar beyanatı.

bu zamana kadar özellikle de son 10 yıldır bir avuç insan götümüzü yırttık. götünüzdeki don gidecek diye, üstelik üstünkörü değil, bayağı bayağı teknik analizleri avam sınıfın kavrayabileceği şekle büründürmükten için kırk takla atarak anlattık.

sonuç olarak da ben 1000 euro (ki bu net maaş) alıp, viskimi yudumlayıp bademleri havaya atmak suretiyle kıtır kıtır yerken , senin gibi çomarlar hep 50 kuruşluk makarna yiyerek haline şükretmeye devam edecek. çünkü çomarlar düşünmekten alabildiğine kaçarlar. alimallah kafa konforları falan bozulur, rahatsız olur beylerim/hanımlarım.

ulen çirkin vulva dudağı, sana cehaletinden gebereceksin dediğimiz vakit "oçlokton olon odom mozoro yok ko" diyordun he amına kodumun münafığı ne oldu? reyizinin çaktığı kazığın ucu ağzından mı çıktı? sürün lan ibine. ben senin için sokakta joplanırken, biber gazı yerken, anama sövüyordun ya, şimdi ben de tam olarak bu yüzden hahahahahahahahahahahahaha diyerek viskimi yudumlayıp, robdöşambr'ımın kuşağını çözüp sikim daşşam denk olmak suretiyle senin halini bir tür komedi filmi olarak seyrediyorum.

not : hikayede anlatıla kişi ve karakterler ve gelirleri ve çomarların halinden ötürü aldığı zevk tamamennnnnnnn gerçektirrrrrrrrrrrrrrrr

edit : olm sektirip durmayın lan illa yazının sonuna "ironiyi bul" mu yazak?
  • 17 yaşınızdaysanız iyi paradır.
  • 5000 lira para mı ulan it
  • 1000 euro'cuk maaş alıp götü arşa değmş yazar beyanı. 1000 euro para mı ulan it!

not: akçomar değilim. yanlış anlamayın. sadece 1000 euro gibi sikimsonik derecede düşük bir maaş alıp havalanması garip geldi.

şimdi hesaplayalım. bu abimiz büyük ihtimalle mühendis/mimar tarzı bi şey. ya da bilemedin bi müdür vs. tam bilemiyciim. ama günde en az 7 saat çalışıyor. (ki bu türkiye şartlarında çok çok zor bir şey). haftada 5 gün, haftasonu çağırılmadan, fazla mesaiye kalmadan, nöbet tutmadan çalıştığını varsayarsak haftada 35 saat eder. (siz de farkındasınız ki bu da imkansız).

şubat ayını ele aldığımızda 4 haftada(ayda) 140 saat çalışmışsın demek oluyor. burdan da basit bir hesapla saati 7 dolara denk geliyor.

hemen bakıyoruz apple gibi bir şirkete. kapitalizmin baba şirketlerinden. dandik bir satış elemanına bile 18 dolar saat başı para veriyor.

şimdi düşün. sen yıllarca okudun. yıllarca didindin. maaşlı eleman oldun. saatte 7 euro aldığın için hava atıyosun.

benim değinmek istediğim asıl nokta şu. elindeki sik kadar maaşla hava atıyorsun. üstüne üstlük senden daha az kazanan insanlarla dalga geçiyorsun...

peki kendi durumunun da aslında çok çok kötü olduğunu görüp durumu düzeltmeye çalışmak için bi şeyler yapıyo musun?
  • siz modern köleler kazancınız inancınız ideolojiniz üzerinden parçalanırken sizlerin sırtından kazandıkları paraların miktarını hesaplayamayalar, din dil ırk ayrımı demeksizin bizler rahat ve ferah bir hayat yaşayalım diye omuz omuza can veren atalarımızın kafatasından özel seri şaraplarını yudumluyor.

sen uyumaya ve keyfine devam et kardeş...
  • adam fakir arkadaşlar 5.000 lirayı ciddi rakam sanıyor