şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ülkücü lgbt'den sonra ortaya çıkmış yeni bir lgbt cephesidir.

  https://twitter.com/aklgbt
 • bugün istanbul'un ve aslında türkiye'nin tüm lgbti örgütlerinin takip ettiği, seçim döneminde yoğun paylaşımlarının olduğu lgbti siyasal talepler ve temsil platformu'nun facebook grubunda açık açık 2014 haziran ayında istanbul-istiklal caddesi'nde yapılacak olan 22.onur haftası yürüyüşüne pankartları ve parti amblemleriyle katılacaklarını beyan eden grup.

  öncesinde 1 nisan şakası gibi gözükse de sonrasında ciddi oldukları anlaşılmıştır. doğu avrupa'nın, akdeniz havzasının ve ortadoğu'nun bu en politik ve kalabalık lgbti onur yürüşü'ne faşist bir partiyi temsil ederek geliyor oluşları epey şaşırtmıştır.

  geçmişte adalet ve kalkınma partisi'nin il genel merkezine resmi olarak kayıtlı olup olmadıkları sorulduğunda ise hayır cevabı gelmiştir. bugünkü konuşmalar ve paylaşımlar içerisinde de bu duruşlarını kendi hür iradeleriyle ve partiden bağımsız bir şekilde gerçekleştireceklerini ifade ettiler. onur haftasının organizasyonundan sorumlu komisyona bağlı yürüyüş komitesinin pankart ve flama kurallarına uyacaklarını da beyan eden grup, adalet ve kalkınma partisi'nin dikkatini çekmek ve destekçileri arasında lgbti'lerin de olduğunu göstermek istediklerini de paylaşımlarına eklemişlerdir.

  valla gelmeleri bir hak, anayasanın 26. maddesi'ne göre herkesin bir arada fikrini ve düşüncesini söyleme ve yayma hürriyeti var ama partileri uzun süredir bunu engelliyor. ama onca politik, radikal ve muhalif lgbti birey onları orada güle oynaya yürütür mü emin olamadım. geçen sene yürüyüşe 60 binden fazla insan katıldı. çoğu gezi'den örgütlenmiş halk, sivil toplum ve siyasi hareketlerdi. velhasılıkelam birçok sosyalist grubun, kürt lgbti'lerin dikkatini çekselerde sol ve aşırı sol lgbti'lerin örgütlendiği lgbti hareketinin içinde fazla barınamayacakları aşikardır. eşcinsel ve/veya trans olmak siyasetler üstü bir durum olsa da kimse tek bir kimliğe de sahip değildir ve hak mücadelesinin oldukça barışçıl ve demokratik bir zeminde ilerleten lgbti hareketinden katılımları mevzubahis olursa ciddi anlamda tepki alacakları da bir gerçektir.

  (bkz: oksimoronun oksimoronu)
 • kendilerinin kabul görmemesi lgbti içinde ironi gibi görünebilecek olsa da kabul edilmemeleri kendi kendilerine çelişmelerine neden olur. üyelerinin, kendi olabilme özgürlüğünün nasıl bir şey olduğunu en iyi anlayabilecek oluşumlardan biridir lgbti. bu nedenle kabul konusunda pek zorlanacaklarını sanmıyorum, zorlanmamalılar da.

  en azından dışarıdan bakınca görünen bu.
 • ülkücü satanist'ten sonra görebileceğiniz en değişik grup. acayip sevimli.
 • troll bir hesap. ülkücü lgbt vakası da troll bir hesaptı. neden böyle düşünüyorum çünkü onların tabanında seyir eyleyen mahalle baskısının böylesi bir facebook grubu açmalarına bile olanak tanımayacağını düşünüyorum. ubudiyet ilkesiyle hareket eden kimseler bunlar. dikkat ederseniz sayfalarına yorum yazan bile yok. yazanlar zaten onları eleştirenler.

  kıssadan hisse lgbt camiasının enerjisini böylesi troller için harcamaması gerektiğini düşünüyorum. en fazla şu eşcinsel terapisti diye ortalıkta dolanan şahıslar böyle bir sayfa aşmış olabilirler. meşcid yine aynı şekilde olabilir.

  üzücü tabii ki. ne üzücü? böyle birileri varsa bile ortalığa hür duygularıyla çıkamıyorlar. düşünsenize akp'nin böyle bir ekibi var. ama gücünü bilimsel açıdan alan ama sonuna kadar akp'li olan. bu kesinlikle bir "güç" olurdu. o cenahta birçok lgbt birey olduğunu tahmin edebiliyorum. "ben burdayım" şeklinde bir gün çıkabilecek bir ak lgbt oluşumu onların da kendilerini gizlemelerini engellerdi. şimdi, ortada kendileri gibi birileri var ama akp sempatizanı bunlar. bu kimseler onları harekete doğru kanalize ederdi. hakim alandaki lgbt bireylerle ve onların düşünce yapılarıyla temas ederlerdi ve buradan açılacak yolla da sonrasında daha demokrat bir alana geçme imkânları da olurdu. "akademik beslenme" mi deriz buna başka bir şey mi, işte o etkisini gösterirdi kafalarda.
 • mitinge katılıp dombra eşliğinde "recep tayyip erdoğan ayol" demedikleri sürece varlıklarına inanmayacağım grup. döverler be. ben yenikapı mitingi sonrası marmaray'da karşılaştım akp seçmeniyle tayt giydiğim için utandım, sevgilimin elini bıraktım filan.
 • (bkz: 1453 lgbt)
 • troll?

  kaosgl'de okudum. lafa degil icraata bakarlarmis. biz mi yanlis biliyoruz akp'yi acaba. benim bildigim akp'nin escinseller icin tek icraati "tedavi" olur.

  tarkan?