şükela:  tümü | bugün
 • başbakan'ın az önce söylediği cümledir. yıldırım, sakin giden konuşmanın sonunda bombasını patlattı

  haber
 • bahçeli'nin dün yaptığı asiste cevap gecikmemiştir.
 • pardon, yenikapı'ya nasıl gidebilirim.

  (bkz: yenikapı ruhu)
  (bkz: nerede)
 • güzel. ohal'den istifade böyle bir işe girişiyorsanız, artık bir daha malum şahsa diktatör dendiğinde mızmızlanmaya hakkınız kalmamış demektir.

  (bkz: #4019378)

  edit: refere edilen entry kurbağa olmuş. wiki'den gelsin o halde:

  --- spoiler ---

  originally an emergency legal appointment in the roman republic, the term "dictator" did not have the negative meaning it has now. a dictator was a magistrate given sole power for a limited duration. at the end of the term, the dictator's power returned to normal consular rule whereupon a dictator provided accountability, though not all dictators accepted a return to power sharing.

  the term started to get its modern negative meaning with cornelius sulla's ascension to the dictatorship following sulla's second civil war, making himself the first dictator in more than a century (during which the office was ostensibly abolished) as well as de facto eliminating the time limit and need of senatorial acclamation, although he avoided a major constitutional crisis by resigning the office after about one year, dying a few years later. julius caesar followed sulla's example in 49 bc and in february 44 bc was proclaimed dictator perpetuo, "dictator in perpetuity", officially doing away with any limitations on his power, which he kept until his assassination the following month.
  --- spoiler ---

  https://en.m.wikipedia.org/wiki/dictator#etymology
 • meclis'ten geçip anayasa değişikliği için referanduma sunulması için mecliste kaç oy alması gerektiğini merak ettiğim değişiklik.

  duyarlı suser arkadaşlar yeşillendirsin
 • danışıklı dövüş demiştik ama bazılarını inandıramamıştık. devlet bahçeli, koltuğunu korumak adına mhp nin ilk seçimde baraj altında kalacağını bile bile alenen akp sempatizanlığı yapıyor. başbakan bir de devlet bahçeli'ye teşekkür etmiş. ben olsam ben de ederim tabi. akp ye binali yıldırım'dan bile daha fazla hizmeti var devlet bahçeli'nin.

  buyrun buradan yakın. devlet bahçeli'nin başkanlık sistemi desteği
 • bahcelinin girizgahiyla baslatilan hareket.

  bu saatten sonra onlerinde kimse duramaz.

  karamsar miyim? evet.
 • ırak başbakanımsısına atar, enerji bakanının skandalı, amerikaya laf etme vs vs..
  zaten bekliyorduk altından çıkacak bu gelişmeyi..
 • başkanlık sistemini anlatsalar da dinlesek, tam olarak ne olduğunu sanırım kendileri de bilmiyor.
 • referanduma gidilecektir. referandumda da evet cikma ihtimali gecmis deneyimlere bakilirsa bir hayli yuksektir.
  neyse en azindan fiili olmaktan cikar, resmilesir.
  simdi de baskanlik var zaten.