21 entry daha
  • sığ bir görüşle bakmak hemen pat diye yorumlamak yerine biraz düşünüp istatistiksel bilgi ortaya koymak bile az çok doğru bir argüman olduğunu ortaya koyacaktır. be efendiler! kamu kurum ve kuruluşlarında bile yıllarca başörtüsü yüzünden görev alamayan, üniversitelerde başörtüsü yüzünden okuyamayan insanlar toplumdaki yerini ak parti sayesinde kazandı. 18’inden 60’ına kadınlar, kocaları öldükten sonra saçma sapan evliliklerle hayatta kalmaya çalışıyorlardı, dul aylığı ile bir şekilde kendilerini kurtardılar. daha üst yaştaki kadınlara zaten 65 yaş üstü hak ve hürriyetleri ayrı konu. yobaz, bağnaz, gerici diye çamur attığınız partide 290 vekilin 53’ü kadın ki mecliste zaten toplam 104 kadın vekil var. daha örneklendirmek yerine biraz zihin pratiği öneriyorum.
  • kadınlara seçme ve seçilme hakkının 5 aralık 1934'te verildiğini hanımefendiye biri hatırlatsın lütfen.

kurtuluş savaşında kadınlarımızın önemini ve yaptıklarını hatırlatsın, bilmiyorsa öğretsin. kadının sadece türkiye'de değil, dünyada adı vardır. üşenmesem buraya türkiye tarihinde yer etmiş değerli kadınların isimlerini tek tek yazardım ama gerek yok. akp'liyle uğraşamazsın çünkü. onlara göre her şey kendileriyle beraber geldi zaten ülkeye. elektrik su bile yoktu akp'den önce türkiye'de.

buraya sadece tek bir kadın ismi bırakıyorum şimdilik (bkz: sabiha gökçen)
  • ak parti döneminde yaşanan mucizeler arasına almamız gereken kadın hakları devrimini ifade eden, içinden beyin ve zeka fışkıran ifadedir.

tabi lan, kadın kelimesinin adı diye bir şeyi ilk kez bugün duydum . (bkz: kelimenin adı olması)
  • hakli soylemdir.
    cinayet, tecavüz, istismar, kaçırma,gasp, linç o kadar artti ki tüm ülkece bütün kadınların isimlerini öğrendik tek tek.
  • doğru, biz kadına gevrek diyorduk.

akrabalar bize gelince "babanı mı çok seviyorsun yoksa gevreği mi" diye soruyordu. teşekkürler akp, sayende anneme anne diyebiliyorum : ı
  • hatta adem'in kaburgasından kadın tam olarak 2002 yılında yapıldı, ondan önce full erkek halı saha kadrosu gibi takılıyorduk.
  • özlem zengini youtubedaki armağan çağlayanın programında dinledikten sonra kadın kelimesini kullanmaktan hiç tereddüt etmeyen, eşitlik savunucusu bir kadının neden bu partide olduğunu anlamaya çalışmıştım. şimdi görüyorum ki sadece cici gözükmeye çalışmış.
  • --- spoiler ---

ak parti’yi inşa eden kadınlardır. o yüzden ben, kadın, erkek arkadaşlarımız ve sayın cumhurbaşkanımız biz yaptığımız çalışmalarda kadınların hayatını kolaylaştırmak için gayret ediyoruz.
    --- spoiler ---

aynen kanka
  • netekim ağa babaları onu da bilmemektedir.

(bkz: bir tane kız mıdır, kadın mıdır bilemem)

(bkz: kandırılmışız)
  • bir ara da fırın yoktu, şimdi fırın olmayan ev kaldı mı
162 entry daha
hesabın var mı? giriş yap