şükela:  tümü | bugün
  • yeni akit'ten mehmet özmen'in haberine göre, mehmet metiner'in açıklaması.

"eski türkiye şartlarında kurumuş ak parti’de artık ömrünü tamamladı. 2001’deki ak parti’de ısrar, yeni türkiye’nin siyaset anlayışının tersine kürek çekmek anlamına gelir.

bir zihniyet değişimine ihtiyaç var. yenilenmiş bir ak parti’ye değil yeni bir ak parti’ye acilen ihtiyaç var." demiş.

sözleri muhalif kesimde geniş yankı bulunca twitter hesabından şöyle bir açıklama yapmak zorunda hissetmiş:
    " ben değişen türkiye sosyolojisine göre yeni bir ak parti’ye ihtiyaç olduğunu, yani yenilenme yerine yeni bir ak parti’ye ihtiyaç olduğunu söylüyorum. erdoğan liderliğinde yeni bir ak parti fikrimi “erdoğan’a darbe!” biçiminde yorumlayan art niyetliler başka kapıya!"
  • bu açıklamayı kaynağından okumak isteyen ancak yeniakit'e tık kazandırmamak isteyenlerin aşağıdaki link ile habere ulaşabilieceği açıklama

https://web.archive.org/…i-bir-ak-parti-886338.html
  • artık milletvekili olmayan çıkıntı şahsa yaptırmışlar bu açıklamayı. milletvekili olsaydı akp hala en iyiydi onun için. bunların elenmesi iyi oluyor. kimin ne mal olduğu ortaya çıkıyor.
  • islamcılık ömrünü tamamladı diye anlaşılırsa tamamen doğru bir önerme olur. parti ismi önemsiz. anap dyp falan zaten bir ton açık olanıydı akp nin.
    paradigma her nesilde değişir ama tek nesilde tümden değişmez. islamcılık üç neslin ömrünü sildi süpürdü. giden gitti, arkadan gelenlere selam olsun. daha iyi bir ülke bekliyor olacak onları.
  • “at izi akit izine karışmış.”
  • (bkz: mamasepeti.com)

arkadaşın maması kesilmiş galiba.
  • (bkz: sistem dışı bırakılan akp'lilerin akp'yi topa tutması)
  • kesinlikle katıldığım başlıktır, akp bugüne kadar merkez sağ oylarını alarak buralara geldi fakat iddia ediyorum akp hiç bir zaman merkez sağın köklü partisi olmadı olamazda. akp bir modaydı trend di ve bitti.
  • bu cümleyi "ak parti gereksizleşti." şeklinde okumak lazım.

zira artık parti, meclis, bakanlıklar fiilen rafa kalktı, işlevini yitirdi.

hünkar ve damat dönemindeyiz.