şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rakı içmenin bir adabı, belirli şartları, yazılı olmayan kuralları olması gibidir ak sevdalı olmak. bir gün “ak” dediğine ertesi gün hatta aynı gün “bok” demeyi gerektirir çoğu kez.
  zordur ak gönüllere dokunmak, onların gönül gözü açıktır; göremez herkes onlar gibi oynanan oyunları, büyük resimleri, ondandır sana olan tepkileri.

  karşılıksız biat esastır ak neferlerde; öyle ki “kağıt bile üretmiyorsun, evine giren ürünlerin %80’ni ithal, tamamen dışarıya bağımlı bir ülke olduk” dediğin zaman; yukarıdan gelen tek bir söz ile susar tüm ak kalpler “dış güçler”...onlar görmüştür yine büyük resmi, kıskanılan insan, özenilen ülke olmanın verdiği gururla dik durur ak neferler tüm hainlerin karşısında.

  imkansız yoktur aslında ak şövalyeler için.komutanlarının ağzından çıkan tek cümleye bakarak olmamış olayları, söylenmemiş sözleri ve tarihleri oradaymış gibi kazırlar belleklerine.

  işbu entry daha sayısız zorluk çeken ak sevdalılara teşekkür amaçlı yazılmıştır.
 • akp li olmak en kolayı,zor olduğunu kim söyledi...
 • mağdur olmadıkça konuşamamaktır.
 • yoktur.

  20 milyon civarinda olan bu kitlenin 16-17 milyonu agir fanatiktir. akp olmasa gider baska bir populist sagci/dinci partiye oy verir.

  yiyecek ekmek bulamasalar bile en ufak bir gosteri/tepki icinde olmazlar. oyle de rahattirlar.