şükela:  tümü | bugün
 • ak partili esnafı ayıracak bir turnusol kağıdı olsa katılacağım eylem.
 • sonuna kadar desteklediğim ve senelerdir uyguladığım eylem.. sürünsünler, beter olsunlar..
 • konya'da açlıktan ölmekle sonuçlanacak söylem.

  edit:eylem değil söylem.
 • faşistliktir. bir zenciye sen zencisin senin dükkanından bişey almayacağım demekle aynı şeydir. insanı görüşüne göre yargılar ve ona göre ona davranırsan göreceğin tek şey ayrışmadır. ayrışmanın da sonu yoktur. bu yapıldığı sürece hiçbişey toparlanamamaya devam edecektir. akpartili değilim.
 • katıldığım ve uzun zamandan beri uyguladığım cümle.
  memleketi para ve rant uğruna bu hale getirenlere destek olan adamın canını en çok yakabilecek şeyin yine para olduğunu düşünüyorum ve irili ufaklı günde en az 10 alışveriş kararımı buna göre veriyorum.
  senin televizyonunda a haber açık olsun, masanda yeni şafak gazetesi, her konuşmasında ben ve benim gibilere* tükürükler saçarak hakaretler eden ve hatta kimi zaman yaşam hakkı bile vermeyen birine destek ver, sonra benden para kazan. yok öyle yağma!
  ha bunun etkisini küçümsersen o senin bileceğin iş.

  vurgulamak adına tekrar söylüyorum; "kimi ak partili olduğunu nasıl belirleyeceğimi söyleyeyim. akşam beni yalnız başıma sokakta sıkıştırdıklarında ak partili fırıncı benim vatan haini olduğumu nasıl tespit ediyorsa öyle."

  (bkz: ekonomik boykot)
 • bazı kriterlerle dengelenmesi gereken istek.
  1- dükkanda tv var mı? varsa tv'de hangi kanal açık? havuzsa alışveriş yapma.
  2- dükkana gazete geliyor mu? hangi gazeteler geliyor? havuzsa alışveriş yapma.
  3- gazete satılıyor mu? evetse hangi gazeteler en üstte? muhalif gazeteler raflarda var mı? varsa nerede duruyorlar? havuz üstte, muhalifler ebesinin nikahındaysa alışveriş yapma.
  ilk gözlem sonuçları önemlidir. bu kriterlere göre değerlendirin, %99 uyumlu olacaktır.
 • geçen gün aklıma gelen kampanya. esnafı gazlayıp reisçilere bayrak astırırsın, sonra da alışverişi kesersin. onlar da acından ölür. aşırı mantıklı.
 • çok bilinçli olmadıkça başarıya ulaşılamayacak eylem beyanı. zira gittiğimiz modern tasarımlı yerli kafelerin büyük bir kısmı kendilerine ait.

  sürpriz büyümeler yapıp yurt dışına dahi şube açanlar (tabii ki bizim paralarımızdan ezbere verilen hibe ve desteklerle) da ne kadar vitrin olarak janjanlı profesyoneller ile çalışsalar da sahiplerinin mensup olduğu ekonomi birliği akp.
  hatta alışverişe-kafeye gelenlerin arkasından da bu patronların konuştuklarını çalışanlarından işitmişliğim var.
 • tersten bakasım geldi biraz, yoksa ben de bir kaç istisna dışında "neidüğünü anladığım" esnaftan alışveriş yapmıyorum..

  da..
  şimdi bizim özendiğimiz, ulaşmak istediğimiz muasır medeniyet seviyesi, kılıçdaroğlu'nun ideal başbakan olacağı norveç olgunluğu, medeniyeti..
  siyasi görüşünden ötürü bir insanın ticaretinden uzak durmak, ne kadar oturuyor bizim istediğimiz ideale..
  durum zaten bu değil mi? akpli adam chpliden / atayizden mal almıyor.. bu boktan bir döngü değil mi? biz bu değişsin de istemiyor muyuz? yoksa sadece chp/mhp iktidara gelsin ne kadar akpli varsa hapse atsın derdinde miyiz?
  yok değiliz di mi? değiliz. açlıktan ölsünler işssiz kalsınlar da istemiyoruz, değil mi? istemeyelim. zira açlık da getirden bu dışlanmışlık ve eğitim alamamışlık silsilesi bu zihniyetin devam etmesini sağlıyor zaten, biz bu insanların çocukları eğitim alsın gelişsin mi istiyoruz ölsün mü istiyoruz? a şıkkı..
  o zaman.. bu kararımız ne kadar doğru?
  sorgulayasım geldi, o kadar.
 • işyerimize 100 mt uzaklıkta büfeci bir abi var...iddaa bayi aynı zamanda...
  akp ye küfür kıyamet...dükkanında da kocaman atamın resmi...şimdi ben bu adama para kazandırmayım da akp li dönek ibinelere mi para kazandırayım?