*

• türk bayrağı olmadığı açıkca belli olan bir nesneye karşı yapılmış "saygısızlık" olmayan hareket.

eğer bu nesne türk bayrağı olsa arka tarafı da kırmızı olması gerekirdi. türk bayrağının bir tarafı kırmızı diğer tarafı beyaz değildir.
  • turk bayragini umursamayan hatta muslumanip diye gecinip milyonlarca muslumanin olmesine yardimci ve destek olan bir partinin yaptigi saygisizliktir.
  • sayesinde ak parti bayraginin kirmizi beyaz oldugunu hatta hilalin ucuna bezer bir ampul simgesi oldugunu da ogrendik.

vay anasini ya.
  • chp'li bir kadinin turk bayragina oturan fotografini paylasip zirlayan adamciklari gorduk yillarca.

e bu adamciklarin neyi eksi deyip bizide zirlatan olaydir.

bu olay aslinda bizi gercekten zirlatmistir ama ak partili oy icin herseyi yapacak olan insalar bunu oy icin kullanmistir. turk bayragina saygili olduklarini zannetmiyorum.
  • türk bayrağı olmadığını düşünüyorum olsa da çok bi şey değişmez zira bayrağa asıl hakaret üzerine oturmak değil onu fütursuzca sallamaktır. ki sembollere aşırı kutsiyet atfederek için boşaltıyoruz aynı atatürk büst ve objelerinde olduğu gibi diyerek topa girelim ama bambaşka bi yerden çıkış yapalım, o resimdeki bağyanlar cehape nin acanıdırlar bunu da türbanlarının olmamasından anlayabiliriz. bu bir komplodur kolpadır, asparagastır... başı açık bağyanların bayrak terbiyesizliğidir yani...
  • talihsiz bir durumdur diyeyimde tanım olsun.

benim dikkatimi çeken bayrağa oturan ak partili değildir;
    eskiden olsa türbanlı kadının türk bayrağına saygısızlığı olurdu ve ak parti'den bahsedilirdi. şimdi bayrağa oturanlar türbanlı değil ve yine ak parti'den bahsediliyor. demek ki çok şey değişmiş sözlükte.