şükela:  tümü | bugün
  • sozlukdeki malum fanatikleri iddia ettigi durum.

misal diyarbakir’da akp %40-45 alirken birden %20’lere inince pkk kendine %20-25’lik bir kitle kazanmis okuyor onlara gore.
  • akp'ye oy vermeyen herkesin vatan haini olmasıyla aynı şeydir.
  • hdp'ye oy verenler pkk'lıdır ya da pkk sempatizanıdır. olay tam olarak bundan ibarettir. kimsenin akp'ye oy vermek vermemekle ilgili bir derdi yok. bazen pkk stratejik olarak chp'ye çalışabilir. bu işler böyle... sonra bölünüyoruz diye ağlamayın.
  • hdp'ye oy veren 6 buçuk milyon insan pkklı ya da pkk sempatizanıysa ecevitten bitme noktasında aldığımız pkk terörünü ne bok yedikte 6 buçuk milyon insanlık seviyeye çıkardık diye kendinize sorun o zaman sevgili aktroller.

gerçek olmayan, son derece salakça bir söylemdir.
  • devlet sen misin?
  • onu bunu bilmem de müslüman kürtler oylarını ya akp'ye ya saadet'e ya da hüdapar'a falan veriyordur diye düşünüyorum.

akp'nin sistemsel başarısı şu ki; dindar/mütedeyyin/muhafazakar ama hep ikinci sınıf vatandaş olmuş geniş kitleyi sisteme entegre etti. bu geniş kitle artık devleti ve cumhuriyet'i savunur ve kollar duruma geldi. (kemalis faşist zihniyeti asıl kudurtan da budur. tüm üstünlüklerini çomar diye aşağıladıkları halk yığınına kaptırdılar.)

akp şimdi de kürtleri sisteme entegre etmeyi başarıp terörü kalıcı olarak bitirebilirse ikinci bir atılım hamlesi yapabilir. çözüm süreciyle bunu denedi ve iyi ki denedi. kimse kalkıp da kürt meselesi için askeri tedbirler dışında bir şey denenmedi diyemez. çözüm süreci pkk ve hdp ortaklığıyla bitirildi. hdp siyasi avantajını pkk da terör estirme gücünü kaybetti. sonuç olarak avantaj artık akp kadrolarının ağırlığını hissettirdiği devlete geçti. bu noktada mhp'nin temsil ettiği milliyetçi kitle de ana omurgaya eklemlenmiş oldu.

ben türkiye'mizin selameti açısından akp ve mhp ortaklığını önemsiyorum. bu ortaklığa bir de etkili bir kürt desteği gelirse umutlarım daha da artacak.

chp'ye gelirsek chp'nin ne yapmaya çalıştığını anlayabilen varsa beri gelsin. hakikaten ne ayaksınız siz chp zihniyeti. olm şu saatten sonra kimse sizin yaşam tarzınıza falan dokunmaz korkmayın. halk ile azıcık barışın ki pastadan ona göre bir payınız olsun. yoksa zaman kötü. gözünüzün önünde yer bitirirler o pastayı da kimse gel kardeş sen de ye azıcık demez.