şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşlar merhaba kanalıma hoşgeldiniz.

son zamanlarda sistematik bir şekilde çomar yazarlarımız tarafından akp güzellemesi içeren başlıkların açıldığı ve muhtemelen programlı bir şekilde entryler girildiği hepimizin malumu. normal şekillerde yapılan güzellemelere karşı değilim ama bazı değerlere dil uzatarak, girilmemesi gereken sınırdan içeri girerek, güzelleme yaparken doğruları gizleyip yalanlarla beslenerek yapılanlara karşıyım. whatsapp gruplarında ya da farklı şekillerde örgütlenen bu arkadaşlar, bol bol güzelleme yaparken beni derinden rahatsız eden çok önemli bir şey var: ilgili başlıkların altına benim gibi muhalif yazarların verdiği bazı bkz'ler ve bu yazarların aldığı bazı kararlar. örneğin; (bkz: engelle), (bkz: başlıkları engelle). neden? yani biz muhalifler, bu yazarların yazdıklarını görmezden geldiğimizde sorun çözülüyor mu? aksine, asıl sorun o zaman başlıyor. evet, engelleyen kafasını dinleyebiliyor ama peki diğer insanlar? yazar olmayanları, binlerce okuru, çaylakları, duydukları saçmalıklara inanmak üzere olanları kim vazgeçirecek? diyelim ki; hepimiz bu çomarları engelledik, kim doğru olanı ortaya çıkaracak? engellemeyin arkadaşlar. tüm engelleri kaldırın bence hemen. kaldırın ki; yazdıkları saçmalıkları görüp, başlıklarına işin doğrusunu, olması gerekeni yazabilelim. böyle hassas bir zamanda dünyayı kendinizden ibaret sanmayın. siz rahata eriştiğinizde konuyu kapatmayın. engellemeyin ki; değerlerimize dil uzatanlara, devleti yönetirken yapılan yanlışları yalanlarla örtmeye çalışanlara, buraya giren binlerce okuyucuyu, kirli manipilasyonlara maruz bırakanlara karşı koyabilelim. doğruyu yazmazsan, doğruyu yazmazsak ve görmezden gelirsek, bana dokunmayan yılan 235 yıl yaşasın dersek, sahip olduğumuz değerlere bir darbe de biz vurmuş oluruz. gir başlığa, "hayır kardeşim öyle değil, böyle." de, "yanlış söylüyorsun, o konunun aslı işte burada, al sana kaynak." de. de ki; henüz kendine yön vermemiş olan gençlerin, nereye çeksen oraya gidecek okuyucunun akıllarına girmelerini engelle ve onları kazan.

yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum. bildiğim; görmezden gelmenin, yok saymanın faydadan çok zarar getireceği. banane kardeşim, ben kendime bakarım diyorsan, sana zaten bir sözüm yok.

tanım: yapılmaması gereken eylem.
  • karşımdaki verilen cevaba "pkklı", "yahudi kırması" şeklinde cevap veriyorsa gerçekleştirdiğim eylem.

milgem'i yaptık diyen adama milgem'in aslında 2001 yılında tasarlanmış olduğunu yazınca hep dış güçlerin oyunu filan oluyorum ben.

bu sadece basit bir örnek. yaptıklarını sandıkları şeylerin tarihçesini yazınca maymuna dönen ve küfreden de var, saygıyla karşılayıp teşekkür eden de. küfredenleri engellemek düşünce özgürlüğüne karşı olmak değil, bahar temizliği.
  • adam muhalif gazetelerin kapatılması gerektiğini düşünen, ak parti propagandası yapmayan medya patronlarını, her türlü kanaldan tehdit eden, gazetecileri içeri tıkan, kaçmaya zorlayan bir partiye oy veriyor.

ben bana meydanlar yasakken, televizyonlar, gazeteler yasakken bu adamın propaganda yapmasını destekleyeceğim.

hayır efendim.

(bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)