şükela:  tümü | bugün soru sor
 • akp'nin yaptığı bir elin parmağını geçmeyen doğru işlerden biridir.

  edit: onu da doğru düzgün yapamamıştır. ama çabalamıştır, ona da razı olacak duruma gelmişiz...
 • sanki parasını parti bütçesinden verdi.

  tepkiler üzerine edit: burda koyduğum tepki olayın sanki ak parti kurmayları ellerine kazma küreği alıp hastane işine giriştiler gibi lanse edilmesidir. yoksa biz de biliyoruz akparti' nin bütçe ayarlamaları yaparak sağlık sektörüne kaynak aktardığını. ancak unutlmaması gereken birşey var bu tarz yatırımlar zaten kurumların kendi programları içersinde oluşur, hükümetler de hangisine öncelik verileceğini belirler. yani hükümet para buldukça yatırımlar zaten kendiliğinden oluşmaya başlar. burda irdelenmesi gereken konu bu paranın nereden bulunduğu ve para bulma şeklininin bugünkü döviz kuru, dış ticaret açığı gibi faktörlere etkisi(!) olup olmadığıdır.
  ha bir de ben de hatırlıyorum hastane kuyruklarını, yeni doğan bebeğin rehin alındığı günleri. ama kimse gidip hastane basıp doktorları bıçaklamazdı. bunun sebepleri de araştırılmalı.
 • içinde doktor olmadıktan sonra her mahalleye yapsan kaç yazar. üniversite hastanesinde doktor yok. insanlar sivilce tedavisi için başka şehre gitmek zorunda kalıyor. gelmiş tatava yapıyorsunuz.

  https://www.youtube.com/watch?v=h4xgz6nj9sg
 • kapattıklarını listeden düşüldü mü peki?

  şehir hastanesi adı altında ucube binalar yapıldı ve şehrin en işlek, merkezi yerinde en az 1 tane olmak üzere 2-3 hastanenin kapısını kilit vurdular ve hastaneyi taşıdılar. akp hükümeti bina yaptı arkadaşım, en iyi yaptıkları iş zaten bu. lütfen hastane yaptılar diye algı kasmaya çalışmayın.
 • özel hastane işletmeciliğinin iyi gelir getiren bir yatırım olup olmadığı konusunda insanı meraka garkeden bir durumdur.

  (bkz: zorunlu genel sağlık sigortası)
 • bu gibi gelişmelere durulan noktaya göre farklı anlamlar yüklemek mümkün.
  örneğin reaya için bu gibi gelişmeler lütuftur, efendileri kendilerine bahşetmiştir.

  aklı ve vicdanı yerinde olan bir yurttaş için ise bu gibi gelişmeler verdiği vergilerin az da olsa dönüşüdür.
 • nicelik kovalarsan bulursun ( arabistandaa dubaide daha büyük ve lüx olanları var) niteliği nasıl acaba yapılanların tahlil bakıp mrı tomografi vb çekmekle olmuyor bu işler( yapılan tetkikleri sonuçlarının ve kullanılan kitlerin kalitesinde şüpheli)
 • bu hastanelerin bir kısmı da şehir hastaneleri. akp'li olmayan, tarafsız herhangi bir doktora gidin sorun, size bunların ne olduğunu, nasıl yapıldığını, rantı kimlerin paylaştığını, hırsızlığın maddi boyutunu anlatsın. iktidar alenen 20 yılımızı soyuyor ve bunu marifetmiş gibi anlatıyor. varsa tanıdığınız bir doktor, lütfen sorun.
 • "sanki parasını parti verdi"'den daha saçma bir argüman görmedim. lan aya uzay üssü kursa da parayı parti vermeyecek. ak parti hükümette olduğu için devletin sahip olduğu parayı bazı kısıtlamalar çerçevesinde de olsa istediği yöne harcama hakkına sahip. yapılacak eleştiri paranın nerelere harcandığı olmalıdır. hastaneler için yapılan harcama genel olarak doğruyken, ayda bir kaldırım yenilemek için yapılan harcama yanlıştır mesela. bir kişiye, kuruma eleştiri yaparken nefret gözümüzü kör etmesin.