şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ön edit(bekliyordunuz biliyorum.): tutturmuşlar bir "iki ayyaş" geyiği. tegmenberrendo bu yalanı da yok ediyor: sayın başkan recep tayyip erdoğan'ın dediği şuydu: "iki tane ayyaşın yaptığı yasa muteber oluyor da dinin emrettiği bir yasa sizin için neden reddedilmesi gerekiyor?". sayın recep tayyip erdoğan'ın kast ettiği yasa men-i müskirat kanunu adlı yasadır. bu yasa 1920'de çıkarıldı ve o zaman atatürk'ümüzün meclis başkanı olması lazım, inönü ise edirne milletvekili ve genelkurmay başkanı, muhtemelen yasa çıktığında mecliste bile değil. yasayı çıkarmayı teklif eden de trabzon milletvekili biri. velhasılkelam iki ayyaş ile atatürk ve inönü'nün kastedilmediği açık çünkü zaman ve görevler uyuşmuyor. bu apaçık bir anakronizm ve iftira. zaten bir insanın hem ayyaş olup hem içkiyi yasaklaması saçma. o "iki ayyaş" ifadesi lafın gelişi söylenmiş bir ifade, o zamanki milletvekilleri yasaklayınca ağzınızı açmıyorsunuz da biz yapınca mı dert oluyor denmek istenmiş.

  .....edit sonu...

  atatürkçülüğü siyasi sermaye yapan azgın azınlığın genetik kodu.

  ne manyaklar var, adamlar atatürk'ü anmazsa atatürk düşmanı derler atatürk'ü ansa kudururlar. atatürk sizin babanızın malı mı ulan alagavatlar? bunların kafasına vura vura gerçek atatürkçülüğü gösterin.
 • bir ak partili olarak bende çok şaşkınım.
 • 2 ayyaş diye nitelendirdikleri atatürk’ü başı sıkışınca anan güruhtan bırakta rahatsız olalım dediğimdir. ayrıca sana mı danışmamız gerekiyor bu konuda sol taşşağımın sadrazamı.
 • yerinde bir duygu.
 • takiye nedir, takiye olduğundan farklı görünmektir.
 • din istismarını sevmediğim gibi manevi değer istismarını da sevmem.
  atam'ın isminin olduğu yerleri yerle bir et, sonra gel burada goy goy yap.
  yemezler, izmir'i hiç yedirmezler.
  nafile.
 • atatürk'e saygı göstermeyen kurum ve kuruluşlar atatürk'ü anıyorsa insanlar buna tepki gösterir bundan daha normal bir şey yok. sen iki ayyaş de. daha 3 gün önce türkçe ezan ve andımız üzerinden laf sok. şimdi gel atatürk'ü an. türkçe ezan'da andımızda atatürk döneminde yapılmıştır. atatürk'e küfür eden fesli delileri ziyaret et, atatürk'e hakarete varan cümlelerin olsun. 10 kasımda put gibi dikilmek saçma de. sonra gel an.

  samimi gelmiyorsa normaldir. aynı şekilde atatürk'ün partisinde dersim için özür dileyen mallar olduğu sürece chp'nin yaptığı reklamlarda bana samimi gelmeyecek. mhp'nin atatürk'ü sevmediğini cumhuriyeti yıkmak için düzenlenen bir seçimde bir avuç tuzla koşmasından anlayabilirsiniz. hdp zaten malumun ilanı.

  atatürk kimsenin tekelinde değildir. mümkünse hiç bir siyasi parti veya kişilik atatürk'ü anmasın. 9'u 5 geçe anıtkabir kapısında atatürk'ü sevmeyenlerin törenini beklemek zorunda kalmayalım.
 • cevap vermeyin, nasıl olsa silip kaçıyorlar bir süre sonra. ortamı germe planı olduğu bariz değil mi? belli ki maaşlar yatmış, talimatlar alınmış...

  2 ayyaş diyenlerin, tükürdüklerini yaladıkları içindir.
 • dönmelere alışıklar için ne söylediğinin önemi yok tabi ama biz daha iki ayyaş lafını unutmadık.