• 16 sene oldu.

adalet sistemi ortada.
    eğitim sistemi ortada.
    ekonomi yönetimi ortada.
    dış politika ortada.
    ab'ye üyelik ortada.
    iç güvenlik ortada.
    sosyal barış ortada.
    kürt sorunu ortada.
    türk silahlı kuvvetleri dünden daha zayıf
    turizme katkı sıfır. imaj yerlerde.
    kültür namına hiçbir şey beceremedikleri kendileri kabul ediyorlar.
    ...

yönetemiyorlar. başarısızlar. özür diliyorlar.
    daha kaç sene gerek beyefendilere? bir 16 sene daha mı?
    bırakalım da biraz daha doldursunlar cepleri. ihalesi, komisyonu, rüşveti.
    ak parti'nin başarılı olması için kaç sene daha gerek?
  • sağ iktidarlar yıkılıncaya dek geçecek süre kadardır.
    bırakın yapsınlar.

o, bu değil de ben artık, recep tayyip erdoğan'dan kişisel olarak korkuyorum. hani, insanlık namına, bir davranışıyla karşılaşırsın da o da insan der, gülüp geçersin. yok, bildiğin korkutuyor bu kişi beni.
    gerçek anlamda kötü olduğunu düşünüyorum.

korkunun ecele faydası yok, yeneceğiz seni kötü adam. kıpss...
  • kılışdar ülkeyi yönettiği müddetçe akp nin başarısızlığı devam edecektir.
    zira tüm kötülükler kılışdar kaynaklı.
  • 250 senedir. hala başarılı olmamışsa sebebi andromeda'lılardır, hep bu uzaylılar yüzünden...
  • on beş yıldır seçim kaybedip, oyunu arttıramayıp, genel başkanın istifasını bile konuşmayan ana muhalefet mi başarılı şimdi
  • bu süre 2002' den bu yana işlemektedir.
  • çomarların yine başarı etmenlerini göz ardı edip "kılışdar ne yaptı, kılışdar" diyerek savunacağı süre. sonra biz birey olup sorgulayamıyorsunuz, sorgulasanız başarılı olamayan hiçbir lider tutunamayacak göreceksiniz diyoruz, ancak malum kesim koyun gibi güdülmekten hoşlanıp merkez sağ parti kazanmaya devam ettikçe ülke batsa bile mutlu olduğu için bu süre oldukça uzun olacaktır.
  • ak parti kesinlikle başarılı bir parti. zira başarılı olmayan bir partinin 15 yıldır ülkeyi yönetmesi düşünülemez. ancak ak partinin kendine koyduğu başarı kıstası çok farklı. bu yüzden her seçimi kazanmalarına rağmen karşılarına yeni bir seçim yeni bir sınav daha çıkıyor. kendi istediklerine ulaşmaları için daha çok yol kat etmeleri gerekiyor. kendileri de bunun farkında.
  • muhalefet seslere dinlemeye başladığı, onlardan bazılarına liyakata dayalı olarak görev verdiği, içersindeki yalaka ve boş insanları bertaraf ettiği zamana kadar geçecek olan süre.
  • (bkz: cevap)
hesabın var mı? giriş yap