şükela:  tümü | bugün
  • akp'nin 24 haziran seçimleri için hazırladığı yüksek dozda duygu sömürüsü yapan reklamlardan biridir.

https://youtu.be/7ee6kbd4lp4

edit: bu reklamı son sahnesini izletmeden insanlara izlet ve izleyene sizce bu hangi partinin reklamı? diye sor akp'nin reklamıdır demez. izlerken akp'nin reklamı olabileceğini tahmin edemez. işte duygu sömürüsü dediğim nokta tam da burası.

edit: 1994 doğumluyum.

edit: i saw çomar people.
  • oylar düsünce türbanlilarin yerini modernler almis gibi gözüken reklamdir.
  • tam olarak bu reklamdaki hayatı, temizliği ve saflığı özlediğim için oyum muharrem ince beyefendiye gidecektir.
  • bizden önce ülke daha mı güzeldi demeye getirmişler .
  • 10 kasımda sap gibi dikilmeye gerek yok diyen, atatürk'e ayyaş diyen kendisi değilmiş gibi 10 kasım vurgusu yapıyor, atatürk'ün ölüm saatini gösteriyor falan. (bkz: yav hee he)
  • çocukluk günlerimizin ne kadar huzur ve mutluluk dolu olduğunu bir kere daha hatırlatan reklamdır.
  • bu ne saçma bi iş lan. chp reklamı zannettim izlerken.
    eski türkiye'nin reklamını çekmişler, en sonda tayyip çıkıyor.
  • resmen "bizden önce" böyleydi türkiye demişler.
    kendi elleriyle neden akp ye oy vermemelisiniz sorusunun yanıtını vermişler.
  • "şimdi türkiye vakti" ne lan? bundan önce ne vaktiydi diye düşünüyorum şimdi.
  • (bkz: başkaları adına utanmak)

10 kasım vurgusuna takılmayın o vurgu "eski türkiye" sahneleri eşliğinde yapılıyor.
    sen, ben yok biz var muhabbeti de aynı şekilde.

aynen öyle, bu mutlulukların bu huzurun hiçbiri bizim dönemimizde yoktu hep "eski türkiye"de vardı demişler.

çünkü onların devri atatürk düşmanlığı ve akpli, reisçi olmayanın vatan haini, kafir ilan edildiği bir devir.