şükela:  tümü | bugün
 • göreve geldikten hemen sonra hitler almanya'sında bile görülmeyecek ölçüde sağlam tek sesli bir propaganda basını yaratmalarıdır... o günden bu yana da yarattıkları bu canavar sayesinde ayakta kaldılar zaten.

  sadece yandaş televizyon kanallarını izleyip yine yandaş gazeteleri takip ederek orada söylenen her şeye inanan bir insan topluluğundan olayları derinlemesine inceleyip analiz yapmalarını ve objektif bir bakış açısı geliştirmelerini bekleyemeyiz çünkü cahillikten beslenen akp hükümeti bunu en başından beri öngörerek tüm planını bunun üzerine yaptı ve başarılı da oldu. dün 17-25 aralık tapelerinin montaj olduğunu empoze ettiği akp tabanı bugün kılıçdaroğlu'nun elindeki resmi belgelere sahte, amerika'da devam eden türk tarihinin en büyük ve önemli yolsuzluk davasına da ''dış güçlerin oyunu'' diyorsa bu akp'nin propaganda başarısından başka bir şey değildir.

  akp'ye oy verenlerin şu an hiçbir şeyden haberleri yok, onlar hala tüm rüşvet ve yolsuzluk belgelerin sahte, reza zarrab-hakan atilla davasının da sadece amerika ile ilgili olduğunu zannedip gülüp eğlenerek zamanlarını geçiriyorlar. kısacası düşündükleri bir şey, kafalarını taktıkları ya da vicdanlarını rahatsız eden bir durum söz konusu değil ama dolar çift haneli rakamlara yükselip benzinin litresi 8 tl olduğunda ve yeni vergiler ödeyip, çalıştıkları kurumlar türkiye'nin yiyeceği olası bir ambargoda battığında ülkeyi batırdıklarının belki farkına varırlar.

  o zamana kadar iyi uykular %50.
 • (bkz: teşkilatlanma)

  her akp seçmeni parti içerisinde kendi çapında bir yönetici. bu parti teşkilatında her biri, daire sorumlusu, kat sorumlusu, apartman sorumlusu, cadde sorumlusu, mahalle sorumlusu, ilçe sorumlusu vs. vs.

  yani bu adamların her biri aslında ak partiyi oluşturan birer birey.
  normal sıradan vatandaş gibi görmeyiniz, öyle görürseniz yanılırsınız. akp ye yapılan her eleştiri bunlara yapılıyor. bunlar dediğim de ülkenin 3 te 1 i.

  teşkilatlanma daki başarıları da bu adamlara seçim kazandırıyor.
  en büyük başarıları da bana göre bu.
 • hayırsever müslüman işadamı olan reza zarrab'a sahip çıkmak.

  (bkz: beraber yürüdük biz bu yollarda)
 • (bkz: imf borcunun ödenmesi)

  edit: evet kamunun ve özel sektörün eskiye nazaran daha fazla borcu olabilir. ama tefeciden borç alıp maaş ödemekle, kaynağı proje ve yatırıma yönlendirmek aynı şey değildir.
 • sermayeyi ingilizin vesayetinde olan dini laik güruhlardan alıp kendi zenginini, sosyetesini yaratmasıdır. her iktidarın ilk yaptığı iş budur. en iyi bunu yaptılar.

  ikinci olarak, düşük gelirli garibanın yaşam standardını biraz daha yükselterek 2001 krizinde çökmüş durumda olan halka biraz nefes aldırdılar. yatirim yapamaz duruma gelmiş insanlari konut alimina yönlendirerek helal yoldan kira geliri alır hale getirdiler. çünkü en iyi yaptiklari iş inşaattı.

  baş örtülü bir kadının 2001 öncesi rüyasında göremeyeceği, bırakın rüyayı iş görüşmesine dahi gidemeyeceği işlerde çalısmasının önünü açtılar. bir suru baş örtülü muhendis, doktor, bankacı ve kalifiye meslek sahibi kadın oldu türkiyede. ıyi paralar kazandılar, jiplere binmeye hatta bu laik lavuklara trafikte yol vermemeye kadar gitti iş. sırf bu nedenle nefret ediyor kadin erkek farketmeksizin. kabul ediyorum çok da iyi şoför değiller. oysa daha evvelki iktidarların baş örtülü kadınlara reva gördüğü şey hizmetçilik, merdiven silme vs gibi işlerdi.

  ilk iki dönem sağlıkta attığı adımlar muazzamdı. son 5 senedir pek iyi değil. kabul etmeli ama benim segmentimdeki birinin yanından geçemeyeceği hastanelerde ücretsiz muayene olması bile başlı başına devrimdir. ama şu an memnun değilim diyebilirim. nankörlük etmemek lazım. geldikleri nokta ışığı yanmayan bitli sedyeli hastane odalarıydı.

  muhafazakar kesminin evlatlarini dini yönden cocuk yasta egitebilecekleri kaliteli özel okulların önünü açtılar.

  thy yi baya buyuttuler. eskiden yalnızca laik abla ve abilerin binebildikleri, bizim kurbanimizi zorla alan ama kartpostallardan ancak görebildigimiz thy'yi dünya markasi yaptilar. rekabete giren diğer özel sirketlerin onunu açıp ucuz biletle seyahat özgürlüğünün önünü actılar. hattta yurtdışına çıkmak gibi yalnızca laiklerin tekelinde olan bir sosyal faaliyeti halkın kolayca ulaşabilecegi seviyeye indirdiler. laiklerin bu millete reva gördüğü ise 18-20 saatlik otobus yolculuklarında kendilerine bilet kesilmedigi için otobusunde koridorlarinda carsaflarin ustünde uyuyan bebeklerdi. kendi evladı concorde'a binsin ama... peki...

  islamin sancaktarligini yaptilar. ezilmis gariban afrika devletleriyle isbirligi icine girdilet. yillarca somurulmekten oteye gitmeyen afrikaya kucak actilar.

  tabiki tüm bunları yaparken çok fazla yanlış yaptılar. egitimde 1 adım ileriye gidemediler. huzurumu arttiramadilar. teknolojik yatirimlar yapamadilar. tarim ve hayvancilgi neredeyse bitirdiler. buyuk yanlişlar yapip çok fazla kul hakkina girdiler.

  edit: deriler thk'ye imiş. pardon.
 • 3 ekim 2005 avrupa birliğine tam üyelik müzakerelerinin başlamasıdır.
  bu sayede başta gıda olmak üzere bir çok avrupa standartı turkiye'de uygulanmıştır.

  onun dışında bi numara yok açıkçası...
 • üst entaride yazar öyle bir anlatmış ki önceden bu ülkede laikler yaşıyordu, muhafazakar ve dinciler eziliyordu.

  akp bu ülkede sağlık ve thy için çok şey yaparken, her yeri betonla doldurdu. senin kafanın içine bile demirden temeller attı, çimentodan harçlar kardı, istanbul'un ciğerine dikilen binalar gibi çirkin, soğuk fikirler dikti. şöyle böyle yaptılar, ama eğitimde bir adım bile ileriye gidemediler yazıyorsun ya, işte o zaman senin dediğin atılımların hepsi sıfıra gidiyor.

  eğitimi sağlam olmayan bir halka bitli-kıçı kırık sedyeli hastaneler olmasa ne olur? bu sefer senin doktorun adam akıllı işini yapmayacak, mükemmel binaların içinde vasat insanlar dolacak.

  akp'nin gelmiş geçmiş en büyük başarısı eğitimsizliği, irfân gibi göstermesidir. bu halk için başarı olmayabilir, müspet olmayabilir; ama akp için büyük bir başarıdır. beyni eğitimden yoksun bırakırsan, sandığa gidildiğinde kolay oy alırsın.

  düzenleme: konu bütünlüğünün olmayışı, cümlelerin düzgün olmayışı için özür dilerim. kafam boşken düzenleyeceğim bu entariyi; ama yazmak istediklerim genel manada yukarıdaki gibidir.
 • gerçekten akpartiye oy verenlerin sadece a haber izlediğini düşünen beynler var. evet ülkenin yüzde ellisi uydudan btün kanalları kaldırıp sadece a haber izliyor. o adamlar, hükümetin yaptıklarının muhalif kesimin ne kadar zoruna gittiğini görüp keyif almak için fox tv izliyor. daha radikal muhaliflere sövüp rahatlamak için halk tv izliyor.

  kısacası muhalif kesimin hükümeti zor duruma düşüreceğini umduğu her olaya sorup soruşturmadan mal bulmuş mağribi gibi atlamasını gördükçe orgazm oluyorlar.

  (bkz: izmir gelsin)
 • doları 1.5 tl'den, 3.94 tl'ye çıkarmak.
  edit: düzeltme geldi 1.1 olarak.
  edit: doları 6..küsür tl'ye çıkarmak.
 • sigara ile mücadele
  ücretsiz ders kitabı
  yollar
  sınıf mevcutlarının düşürülmesi