şükela:  tümü | bugün soru sor
  • müzelik. mutlaka arşivleyin. çocuklarınıza bu dönemi anlatmak için kolaylık olur. -
    -nasıl inandı insanlar baba? - bak böyle evladım.
    reklam şöyle başlıyor:

artık türkiye'de istikrar var, güven var.
    "yarın ne olacak" korkusu yok.
    dünyada krizler yaşanırken türkiye ekonomisi sapasağlam.
    milli gelirimiz üçe katlandı.
    ihracat rekorlar kırıyor.
    ımf boyunduruğundan kurtulduk.
    vatandaşımız şimdi aş sahibi, iş sahibi, ev sahibi ...
    türkiye'nin düşmanları bu başarıdan rahatsız.
    faizciler, hainler, vesayetçiler, paraleller bir arada ...
    eskisi gibi içine kapalı, güçsüz bir türkiye istiyorlar.
    üretmeyen, krizlerle boğuşan, kapı kapı borç arayan bir ülke istiyorlar.
    türkiye'yi geleceği taşıyacak dev projelere, büyük ihracatlara karşı çıkıyorlar.

vs.

edit: bir yazar arkadaş afişin tarihine dikkat çekmiş. benim amacım retoriğin gerçeklerle bağının kopukluğuna işaret etmek.

öte yandan ak parti'nin ekonomik istikrar sürsün teması bir döneme mi ait? bu seçimlerde ekonomik istikrar, istikrar için oy istemeyecekler mi? ha diyorsanız ekonomik istikrar için oy istemiyoruz peki o zaman. ne için oy istiyorsunuz? süper eğitim politikaları için mi? dış politika için mi? kendi ellerinize devletin kurumlarını teslim ettiğiniz cemaati bitirmek için mi? ne için oy istiyorsunuz hakikaten? yandaş rant düzeni devam etsin diye değil mi? ihalecilik, komisyonculuk, çantacılık bunlar devam etsin. bence de etsin. enayisi çok bu memleketin vallahi helal olsun.
  • e, o zaman oylarimiz ak partimize gaaari.
  • yeni ayakkabılar ve boş ayakkabı kutuları..
  • haklılık payı olan afiştir.

paramızın değer kaybı konusunda 16 yıllık bir istikrar söz konusu.
  • halbuki halk biraz okusaydı şu hitler zamanındaki propagandaları, herkes herşeyi çabucak anlayacaktı.
  • "paraleller bir arada" ifadesine aşırı bir şekilde takıldığım yalan dolu afiş. her şey yalan, adınız gibi biliyorsunuz fakat aralarındaki bu ifade çok doğru.

paraleller bir arada.

p a r a l e l l e r
    b i r
    a r a d a
  • --- spoiler ---

"yarın ne olacak" korkusu yok.
    --- spoiler ---

kismina sonuna kadar katiliyorum. cünkü yarinin bugünden daha boktan olacagini, döviz de yeni rekorlarin gelecegine dair bilgimiz tam. hic de sasirmadik.
  • götümüzü de yırtsak gg.
  • (bkz: hangi istikrar)

yanlış yazmışlar.
    -milli gelirimiz üçe katlanmadı.
    -ihracatta değil ithalatta rekor var.

usd/try: 4,15
  • doğrusunun istikrar sürünsün olması gereken afiştir. zaten başlığa girerken öyle okudum.