şükela:  tümü | bugün
  • ak parti bu secimleri guc bela kazansa bile birkac secim sonrasi artik secimleri kaybedecegidir . (dikkat edin, cogunlugu kaybedecek demiyorum, ikinci parti durumuna dusecek diyorum )
    bunun en onemli sebebi ise gencleri yanina alamayisidir . ( lord eddard stark gibi menfaatci dallamalari kast etmiyorum ) ..
    - her sehire universite acmasi direkt kendi ayagina sikmasi oldu . zira biraz egitim alip , kafasini az biraz calistiran kisinin ak partiye oy vermesi olacak sey degil . gene lord eddard dallama tipini haric tutuyorum
    - genclere getirdigi alkol, sigara, internet yasaklari tahmin edilenden cok daha fazla negatif dusunce yaratiyor genclerin politik secimleri uzerinde
    - e tabii igneyi de kendimize batiralim, genc nufus 80 oncesi sikintilari , 90larin olitik kasounu yasamadi .. onlar ak parti ile buyudu ve buyuyecekler . lord eddard tipi dallamalar her nekadar bunu sov amacli kullanmaya kalksa da yasamayan uzerinde etkisi olmayacaktir
    - ve netice genc nufus her ne olursa olsun yasilarin curumuslugu, yillarin getirdigi ezilmislik, kalplerin katilasmasi sorunu ile karsi karsiya degildir. baskiya , zulume karsi cok daha tepkilidir . bu da ak partinin aleyhine tabii .