şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mhpnin "bana güvenmiyosan neden benimle birlikte oldun?" tribine yol açabilecek sorunsal.

  haberlere de şu şekilde yansımış:
  haber 1
  haber 2
 • ak parti seçim ve propaganda sürecinde kendisinden beklenmeyecek şekilde bilimsel çalışıyor. şimdi de mhp'nin sürece katkısı ve mhp'nin partiden alıp götürdükleri üstüne araştırmalar yapıyorlar.

  bu araştırmalardan birisi de henüz seçim çalışmalarına başlamayan mhp'deki genel durum hakkında olacak. bahçeli'nin parti üstündeki hakimiyeti, partililerin görüşlerini ne kadar yansıttığı, partinin halk nazarında ne kadar kabul gördüğü üstüne olacak. yine ak partinin son bir kaç senede mhp'ye ait jargonu, işaretleri , bayrak-flamaları kullanması nedeniyle, ak partili seçmenlerde kafa karışıklığı olduğu ve hatta ak partiden mhp'ye seçmen kayması olduğu söyleniyor. bunların da kontrolü yapılmış olacak.

  fakat görünen o ki, mhp ile birliktelik hiç bir işe yaramadı. aksine her iki partiden de büyük kopmalara yol açtı. mhp'lilerin epeycesi iyi partiye geçti. kürtler ak partiden tamamen uzaklaştı. refah kökenliler yıllarca "ilkel insan-alt sınıf" muamelesi yaptıkları mhp'lilerle aynı safta olmaktan epey rahatsız.

  sonuçta ak parti bilimsel çalışmalarla bu durumu tespit edip, seçim sonrasında kendilerinden talepte bulunacak olan mhp'lileri susturacaklar.

  tanım: ak partinin içinde uzun zamandır ayan beyan dillendirilen sorun.
 • mhp yolundan dönmüş bir partidir. sen olsan, bir kere olsun yolundan, sözünden, ülküsünden dönmüş birinin bir daha dönmeyeceğine emin olabilir misin?
 • akp yönetimi bu konuda haklı. bugün iktidardan nimetlenmek için vatanı satan, gün gelir akp’yi haydi haydi satar!