şükela:  tümü | bugün
 • başörtüsü ve yök bağlantılı kısımları geçelim. zira yök ele geçirildiğinden beri bu mevzularda gıkları çıkmıyor. asıl derdin kurumlarda palazlanmak olduğuna dair güzel bi işaret olsun. cemaatlerle ilgili konu ise zaten yoluna konuyor ufaktan, az sabır. akp ve gülen'i bitirme planı olarak sunulan mevzu üzerinden gülen cemaatine meşruiyet kazandırıldığına şahit oluyoruz. hatta ismailağa cemaati soruşturması ve ülkede kontrgerillayı (jitem'i) ilk kez mahkeme kayıtlarına sokan savcının, yine kontrgerillayı tasfiye etmek için açılan ergenekon davasına katılmasıyla bu yöndeki çlışmalar hız kazandı. 28 şubatçıları yargılamaktan bahsedilmediğini görünce biraz üzüldüm açıkçası. tabi dolmabahçe mutabakatı şenlikleri çerçevesinde düşünülünce gayet manidar bu da. neyse artık, bir dahaki seçimde gümbür gümbür gelen yeni nesil muhafazakar antiemperyalist saadet partisi'nin seçim vaadi olsun o da. kaldıkları yerden devam ederler. yalnız bir parantez olarak ermeni soykırımı konusunda da bir kısım yenilik bekliyorum numan beyciğimden. mesela hemen hocalı katliamı hakkında bir yasa tasarısı hazırlansın, sınırlar kapatılsın. yapın bi şeyler işte, ben mi söyliyim hepsini?
 • açılımların sonuncusudur, zira bütün açılımlar son açılım, pardon kapanım içindir. temellerini şeriatten alır.
 • yeter artık müslümanlara yapılan zulüm. artık böyle bir açılımın zamanı gelmiştir. baskı altındayız dedik anlamadınız dinimizi yaşayamıyoruz dedik dinlemediniz artık açılım vakti. açılımın maddelerini yazayım tam olsun.

  "ramazan ayında oruç tutmayanları dövmek, öldürmek, linç etmek nefsi müdafaa kapsamında değerlendirilsin. zaten sinir harbi içinde oruç tutan müslümanlar anlayışla karşılansın"

  " mini etekle gezen kızlara kezzap atılabilsin.. tü orospu mini etek giymiş şeklinde atılan bakışlar artık eyleme dökülebilsin"

  "müslümanlarla ilgili davalara danıştay, yargıtay gibi taraflı kurumların yerine kadı efendiler baksın, allahın hükmünü uygulasın"

  "bin dört yüz sene öncenin modasına uygun giyinmeyeler devlet dairesine yahut üniversiteye kabul edilmesin"

  "arapça eğitime geçilsin, ahlaklı nesiller yetiştirilsin"

  "atatürk ilkeleri ve inkilap tarihi dersinin yerine sahabe hikayeleri alsın"

  "islam inancına aykırı olan heykeller kaldırılsın"

  "izmir'e müftü atansın, müslümanları tahrik edecek şekilde dolaşan izmir kızları dine davet edilsin kabul etmeyenler denize dökülsün"

  "medeni kanun değiştirilsin, dört kadına izin verilsin, her yaştan kız evlenebilsin"

  özgürce dinimizi yaşayamıyoruz. yeter artık.
 • iyice iran'a, katar'a, suudi arabistan'a benzeyelim diye muhafazakarlık hastalığından iyice halisünasyonlar gören bir terörist organizasyon mantığında ve yaşayışındaki kitlenin düşüncesidir. biz diyoruz din dersleri acilen kaldırılmalı ve din toplum hayatından tamamen çıkartılmalı, din toplum hayatında kaldığı sürece batılı olamayız adamlar diyor. batıdan tamamen uzaklaşalım, batının bile yasakladığı şeyleri serbest bırakalım. sonuç olarak demokrasi değil mutlak özgürlük insanların davranışlarını belirlemelidir.