şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle akp oylarıyla reddedilen önergelere bir göz atalım.

-darbe arastirilsin önergeyi akp’li vekillerin oylarıyla reddedildi.

-terrörist arastirilsin önergeyi akp’li vekillerin oylarıyla reddedildi.

-cocuk istismarlarının araştırılması yönündeki önergesi akp’li vekillerin oylarıyla reddedildi.

-terörün sebepleri araştırılsın' içerikli araştırma önergelerini akp’li vekillerin oylarıyla reddedildi.

-paralel yapı incelensin” önergesi akp’li vekillerin oylarıyla reddedildi.

-paralel yapı, yargı, güvenlik, tsk, istihbarat, gizli dinlemelerin araştırılması amacıyla verdiği araştırma önergesi akp milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

-bonzai ile mücadelenin araştırılması önergesi, akp’i vekillerin hayır oyları ile reddedildi.

-tarım alanlarındaki kuraklık ve bazı yerlerdeki don afeti zararlarının tespiti için verilen araştırma önergesi akp’i vekillerin hayır oyları ile reddedildi.

-milli eğitim bakanı nabi avcı hakkında meclis soruşturması açılmasına ilişkin verdiği önergesi akp’i vekillerin hayır oyları ile reddedildi.

-soma için verdiği araştırma önergesi, 24 nisan’da akp’i vekillerin hayır oyları ile reddedildi.

-aselsan önergesi de akp’i vekillerin hayır oyları ile reddedildi.

-faiz lobisi, 17–25 aralıkt araştırılma ve dünyada finansal kriz incelenmesine yönelik önerge akp’nin çoğunluk oylarıyla reddedildi.

-chp, hdp ve mhp'nin saldırının araştırılmasına ilişkin verdiği önerge, akp'nin oylarıyla reddedildi.

-hava alanı saldırısı araştırılsın önergesi akp'nin oylarıyla reddedildi.

-çocuklara cinsel istismar araştırılsın’ denen önerge akp'nin oylarıyla reddedildi.

-suruç'taki patlamanın pkk ve ışid'in terörü de araştırılsın önergesine akp ve mhp´nin oylarıyla reddedildi.

-vergi cennetleri araştırılsın önergesi akp oylarıyla reddedildi.

-man adası belgeleriyle ilgili meclis araştırma önergesi, akp oylarıyla reddedildi.

-kılıçdaroğlu'nun açıkladığı belgelerle ilgili komisyon kurulsun önergesi akp oylarıyla reddedildi.

-'paradise papers' belgelerinin araştırılmasına ilişkin verdiği önerge, akp oylarıyla reddedildi.

bu liste uzar gider...

benim merak ettiğim konu şu. lafa gelince delikanlı, yiğit, aslan kesilen,
    televizyonlarda '' bizim gizlimiz saklımız yok. '' diye nidalar atan reis(?) ve saz arkadaşları neden araştırma önergelerini kabul etmemekte?

lafa gelince araştırın, kanıtlayın diyorsunuz ama araştırmayı baştan kabul etmiyorsunuz ki yargı sürecine kadar intikal etsin. e yurt dışına araştırılsın diye dosya gönderilince vatan haini diyorsunuz.

merak ettiğim konu sadece, neden ?
    1 tane mantıklı bir açıklama istiyorum çok mu?

sadece muhalefet olduğu için önerge ne olursa olsun reddetmek gibi bir çocukluk olacağını düşünmüyorum.
    çünkü önergeler içinde çocukları, terörü kapsayan araştırmalar mevcut sidik yarıştırmıyorsun ülke yönetiyorsun amk.
  • kendi milletvekillerinin verdiği önergeler bile, muhalefet tarafından verildi sanılarak reddedildi.
    ülke yönetiyoruz ayağına torunlarının torunları bile daha doğmadan zengin oldu.
    ülkede bombalar patladı, onların tek derdi gidecek oldukları düğünün tadının kaçmasıydı. bu ülkede ak kafalı olacaksın, yoksa yaşamak bir eziyete dönüşüyor. düşünüyorsun düşünüyorsun çözüm yok.

(bkz: beyin bedava)

akp'nin kendi verdiği önergeyi reddetmesi
  • başından beri benim de bir türlü aklımın almadığı ve cevabını merak ettiğim silsileler bütünüdür. ne olur biri mantıklı bir şekilde açıklasın şunu.
  • hadi beyler bir el atın cevaplara; bakın hem adam hasta adam ölücek

mantıklı bir gerekçe arıyor, sadece 1 gerekçe.

edit : bonzai araştırılsın önergesinin reddini duymamıştım. yok artık diyorum.
  • önergeleri muhalefetin vermesi .hatta bi ara chp verdi sanıp kendi önergelerini de ret etmislikleri vardır . o derece hakimler önergelere ve içinde yazanlara
  • çünkü hiçbir soruya makul ve kanunlara uygun cevapları yok. "niye rüşvet aldın" sorusuna "çünkü dış mihrak saldırıyor" diye cevap mı olur lan?

muhalefetin görevi iktidarı soru önergeleriyle denetlemektir. layıkıyla denetime giren bir akp bir saniye bile iktidarda kalamaz. bu sebeple yargıyı ele geçirdiler, bu konuları yazacak medyayı satın aldılar, ve tabii mecliste de araştırmaları reddediyorlar.