şükela:  tümü | bugün soru sor
 • özeti "akp çok iyi, diğerlerinin amına koyayım" olan bir yazıda anlatılan olay.

  boşa okumayın. arpası kesilen bir troll hakketen ağlıyor.
 • yapılan yolsuzluklardan, ayakkabı kutularından, kupon arazilerden, sıfırlamalardan, hukuk tecevüzünden bahsedilmiyor. demek ki yeterince sonu gelmemiş henüz.
 • o kadar çok yalan, yanlış ve saptırma ile dolu bir yazı ki hangi birine karşı argümanımızı yazalım bilemiyoruz

  umarım gerçekten sonunuz gelmiştir ama en acı son cinsinden
 • "hdpkk oluşumunun ülkeyi kan gölüne çevirmesinden sonra" yazan kısımdan sonrasını okumadığım şey. yahu aklı selim hangi insan seçimden hemen sonra azan terör muhabbetini hdp'ye bağlar? bu olaylar neticesinde en çok o darbe görüyor binaları yakılıyor aha işte terörist lan bunlar gitsin meclisten deniyor vs vs. seçimler tekrar ediliyor ve hala birileri çıkıp hdpkk ülkeyi kan gölüne çevirdi diyor. o yüzden mi reis-i cumhur'dan sedat peker'e herkes teröre hayır mitingi yaparak milletten oy devşirmeye çalışıyor? o yüzden mi seçimler yenileniyor fırsat bu fırsat diyip akp kürtlerden alamadıkları tüm oyları geri almak için doğudaki tüm listelerini değiştirip aşiret reislerini vs koyuyor. çocuk mu kandırıyorsunuz siz ben anlamıyorum. analiz yapan analitik düşünen herkes şu olayları kronolojik sırayla incelediğinde sebep sonuç ilişkilerine bakarak bu işin en çok kime yaradığını görür. ülkeyi kan gölüne çeviren pkk'dır ve başkalarıdır. hdp değildir. hdp siyaset yapmak istemektedir ama gözünü kan bürümüşler ona da izin vermemektedir. lan bi izin verin şu köylüler de meclise girsin de halkları terörü değil siyasi partiyi destekleyerek çözüm arasın. hdp'nin bu kadar parlaması pkk'nın da hoşuna gitmediğinden işbirlikçileriyle ülkeyi kana gömmekte bi beis görmüyor tabi. ama neyse siz hala hdpkk'nın ülkeyi kan gölüne çevirdiğini papağan gibi söyleyin. ben ki hdp'nin içindeki çatlak seslerden arındırılması gerektiğini düşünen birisi olarak diyorum ki akp mhp chp hdp kimse kim umrumda değil ama yeter ki artık birisi de şu ülkeyi düşünsün be kardeşim. yeter ! 5.dünya ülkesi ve kabile toplumu olmamıza az kaldı. hala daha hdp'ye oy veren terörist diye yaftalanıyor. yeter cidden. ben bıktım. kimse bıkmadı didişmekten.
 • bir gelse de bütün dünya rahat nefes alsa artık. adamlar ayrılmak istemeyen sevgili gibi git dedikçe sülük gibi yapışıyor yapmadıkları çirkeflik kalmıyor.

  anlayın artık. kendi ülkenizde bile istenmiyor sevilmiyorsunuz. hatta nefret ediliyorsunuz. hiçbir ülke sizi saymıyor. nedeni de malum. siz kendi ülkenizde demokrasiyi ve hukuku saymazsanız diğer ülkeler de sizi saymaz.

  siz demokrasiden, laiklikten ve medeniyetten uzaklaştıkça biz bu duruma geldik. böyle devam ettikçe de daha kötülerini göreceğiz. afrika tipi başkanlık da gelirse artık işgal edilebilir ülkelerden birine dönüşürüz.

  "sen türkiye'yi o kadar hafife alma" dediğini duyar gibiyim çomar. ben türkiye'yi değil ülkeyi yönetenleri hafife alıyorum. bu adamlar ülke yönetecek kapasitede değiller.

  bir ülkeyi geliştiren, kalkındıran nasıl mevcut hükümet ve uyguladığı doğru politikalarsa, mahvedip batıran, bölüp parçalayan da yine mevcut hükümet ve yanlış politikalarıdır. akp'nin icraatlerine ve ülkenin gidişatına bakıp da iyi bir şey gören varsa bir doktora görünsün.

  neyse, siz beslediğiniz çekirdek kitlenizle sevildiğinizi ve desteklendiğinizi sanarak kendinizi kandırmaya devam edin. onlar bile artık size güvenmiyor. sonunuz çoktan geldi. sadece uzatmaları oynuyorsunuz. belki bugün değil, belki yarın da değil ama bir gün yok oluşunuzu hep birlikte göreceğiz.
 • aaa!! nereye?
  daha karpuz keseceydik! dedirten düşüncedir.
 • ak parti sonu zaten geldi de yerini alacak parti olmadığından hala oradalar. ayrıca akp seçmeni akp'ye değil erdoğana güveniyor. erdoğan olmaması durumunda akp iktidarı son bulmasa da tek başına hakimiyeti son bulur.
 • bu ara sürekli aklıma takılan gerçektir.