şükela:  tümü | bugün
 • ön edit: ben ak parti düşmanı birisi değilim. her konuda olduğunca objektif yorum yapıyorum bu sebepten nick başlığıma giderseniz bana aktroll diyenlerin olduğunu bile görürsünüz. ama bu saatten sonra ak parti ağzıyla kuş tutsa, doğru da yapmış olsa savunmam en fazla susarım. ak partili arkadaşlar da yazdıklarımı okurlarsa beni anlayacaklardır.

  bildiğimiz gibi başakşehir başkanı ak parti'de aktif siyasete devam eden bir kişi ve takımı şu ara ligde şampiyonluğa doğru gidiyor. tek rakibinin trabzonspor kalması bu savaşı tetikleyen en önemli etken.

  daha geçen günlerde alanyaspor'un ligde hiçbir iddiası olmamasına rağmen trabzonspor'la berabere kaldıktan sonra sanki şampiyonlar ligini kazanmış gibi sevinip trabzonspor başkan ve heyetine adeta saldırması, teknik direktörüne "küfür etti" diye iftiralar atılmasının sebebi elbette alanyaspor veya tabzonspor özelinde bir hadise değildi.

  peki gerçek sebep neydi?

  orada alanyaspor'un topyekün bu maça hazırlanıp, futbolculara ekstra primler verilmesinin ve beraberliğe bu kadar sevinilmesinin sebebi; görünürde göksel gümüşdağ'ın gerçekte ak parti'nin takımı olan başakşehir'in şampiyonluk yolunda önünün açılması veya açılmaya çalışılmasıydı.

  bakıyoruz alanyaspor başkanı başka bir akp'li olan mevlüt çavuşoğlu'nun abisi ve bu kişi trabzonspor başkanını bizzat devletin dışişleri makamıyla tehdit etmiştir.

  futbol takımının birinci ağzı bizzat diğer takımı devletin dışişleri makamını işgal eden bir kişiyle tehdit ediyor. bunu normal bir lig maçından sonra yapıyor.

  süper lig bu saatten sonra çamura batmıştır, şaibelidir. bir eli siyasette bir eli futbolda olanlarla, devletin onlara verdikleri yetkiyle başka bir kurumu tehdit etmek normal değildir, olmamalıdır.

  trabzonsporluların bu hadsizlere hadlerini bildirmeleri ve gereğini yapmaları farz olmuştur. mesele sadece futbol, spor meselesi değildir. mesele adalet, hak ve eşitlik meselesidir. halkın verdiği yetkileri halkın hakkını yemek, sindirmek için kullananlara ilk fırsatta tokatı atmak trabzonspor ve diğer hak ve eşitlik isteyenlerin ana sorumluluğudur.

  fenerbahçeli, galatasaraylı veya beşiktaşlı olmanız bu olayı sineye çekmenizi gerektirmez.bugün bunları trabzonspor'a yapanlar yarın size de yapacağından şüpheniz olmasın.

  son olarak adaletin olmadığı yerde anarşi başlar.

  ak partililerin bu olaydan sonra "başkanımızın yanındayız" diyerek ziyareti de manidar bir mesaj vermekte, bizleri tiksindirmektedir.

  edit: hala hükümet trabzonspor'u destekliyor diyenler var. arkadaşlar alanyaspor'un başkanı trabzonspor yöneticilerini ak partili dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu'yla tehdit ediyor. sonrasında trabzonspor yöneticisi yusuf hayırlıoğlu da "ağabeyin de ağababaların da gelsin! biz trabzonsporuz ulan!" diyerek karşılık veriyor. bunu türkiye'de yapacak kulüp yoktur, başka varsa da saygı duyarım.

  adamlar futbolu ele geçiriyor siz hala aynı kafada devam ediyorsunuz. kendi kendinize goygoy gene yaparsınız ama bu olay ciddi. lütfen saçma sapan entrileri başka başlıklara girin.

  her şeye rağmen yayla çocukları kazanacak
 • herhangi bir ak partilinin 53 ve 61'e savaş açacağına inanan saf kardeşlerimiz var mı?
 • alanyaspor başkanının ve takımının trabzonspor'a neler yaptığı ortadayken, arkadaş başlıkta gayet net şekilde açıklamış, hala "ak parti 61'e savaş açamaz" cart curt diyen naif arkadaşları görmek şaşırtıcı ama ekşinin zeka seviyesini düşününce çok da şaşırmamak gerek.
 • son bir kaç senede daha saçma bir şey duymadım, rejim yaparken lahana turşusu yemek, mmm belki..

  tamam şampiyonluğunuz hayırlı olsun eyvallah, ama partinin bir unsuru olmadığınızı iddia etmeyin..

  yoksa gülerler..
 • ak parti’nin trabzonspor’a verdiği desteği yazmaya başlasak, herhalde bir kaç sayfalık entry yazmak gerekir. bu baya insanın aklıyla dalga geçmek oluyor.

  tanım: akp’nin akp’ye savaş açması.
 • şu amına koduğumun liginde nedense şampiyon olan takım taraftarı için;
  “...’lere rağmen” şampiyon olurken,

  olamayan takım için de;
  “... dolayısıyla yapılan operasyon”

  neticesinde şampiyon olamıyor.
 • trabzon şehrinin sonraki seçimde akp'ye %85 oy vererek haddini bildireceği savaştır.
  trabzonsporluyum ama acı gerçekler...
 • bu sene başakşehiri şampiyon yapıp satmaya çok yaklaştılar.
 • --- spoiler ---

  fenerbahçeli, galatasaraylı veya beşiktaşlı olmanız bu olayı sineye çekmenizi gerektirmez.bugün bunları trabzonspor'a yapanlar yarın size de yapacağından şüpheniz olmasın.
  --- spoiler ---

  yok yaaa... her türlü kollanmayla bugüne kadar gel. vergi ödeme, el altından bir dünya para al, bedavadan stadın olsun sonra çık destek bekle.

  yarın bize de yapacaklarmış... yaptılar zaten yapacaklarını koçum. el altından ne destekler verdiği belli olmayan bakanlarınız, tff, mhk el birliğiyle yarıştan ettiniz yine fenerbahçe'yi.

  başka bir yandaş olan basakşehir'in başını yiyemeyince hemen mağdur ayağına yatın. ne güzel istanbul bee!
 • çok değil iki gün sonra medyaya servis edilecek çokomelli yer sofrası görüntüleriyle sona erecek savaş.