şükela:  tümü | bugün
  • yalnız ironik olan nedir biliyor musunuz; sen senelerce solu küçük gör, batıl gör, muhafazakarlık gibi bir yaşam stilini siyasi görüşmüş gibi piyasaya sunan insan ol, rakiplerini bunlar hem komunist hem faşist şeklinde çelişkili biçimde addet, alaycı tavırlarla bir çok devlet memurunu kapının önüne koy, vahşi kapitalizmin meşhur vecizelerini kendi muhafazakar dilinle ağdala ve sonra dile getir, ve tut referandum sürecinde solun da oyunu alabilmek için şirinlik içeren pr çalışmaları içine gir..

peki niye? e mecbur da ondan.. kendi tabanıyla % 50 yi geçemez de ondan.. şekilci ve içi boş soldan; "80 darbesinden iyi hiç değilse biraz bi şey yapmışlar eksik de olsa.." sinyalini aldın mı "evet" oyu cepte de ondan. bu şekilci ve içi boş soldan oy alabilmenin anahtar kelimelerini kullanacaksın ki ıkına ıkına % 50'yi geçeceksin.

neymiş çetelerle mücadele.. lan bir tane çetenin deşifre olduğunu göster.. bir tane diyorum lan..
    bir tane sonuçlanmış mahkeme kararı göster. bir tane suçu şudur diyeceğin adam göster. nedir kardeşim bu sanal şeylere balıklama
    inanma sevdanız.. bilmezsin, okumazsın, araştırmazsın, recep çıkar ordan çetelerle ilk mücadele eden biziz palavrasını sıkar, alkışı kıyameti kopartırsın.

neymiş statükoyla savaşan;
    yök mü kaldırıldı kardeşim ?
    aleviliğe yönelik haklar mı verildi?
    zorunlu din dersi ibaresi mi kalktı?
    erkler ayrılığı daha mı güçlendi ?

bunların hiçbirine cevap veremeyen adam statükoyla savaşıldı demiyor mu ağzına ağzına vuracaksın.

neymiş çin'den sonra en çok büyüyen ülkeymiş.. sadece rte'ye tv'de denk geldikçe fikir sahibi olan gerzek neslin insanı bayıltan bir argümanı da bu.
    ne ürettin de çin'den sonra en çok büyüyen ülke oldun ? peki ya neleri sattın? üretemediğin halde neler neler çıktı elinden?
    kime istihdam yarattın? multi milyarderleri çoğalttın eyvallah da gelir dağılımı dengesizliğine ne çözüm getirdin? büyümüş nasıl büyümüş ne oranda büyümüş hangi alanda büyümüş bunun cevabını vermez. sığ bir şekilde çin 1 biz 2 der anca

vesayet rejimiyle mücadele de süper yalnız. lan olum büyükanıt orda duruyo. bi tane koruması bi tane de özel arabası. silivridekilere göre ekstra bir dokunulmazlık durumu filan da yok. çevik bir senin holdinginde çalışıyo. kenan evrenin de süresi aşındı ki anca aklına geldi niyeyse. hangi vesayetle mücadele veriyorsun?

cahillik zor iş. sloganlara ve yüzeysel beyanlara dayalı ahkam kesince, serde tembellik de olunca dünyanın en sığ argümanlarını böyle utanmadan dile getirirsiniz işte.
  • (bkz: türk solu)
  • "küreselleşen (!) dünyada durmadan sağa gittikçe bakalım soldan çıkıyor muyuz" konulu tez çalışmasının hipotezi olsa gerek. nasıl hipotez olduğuysa belli, kanıt olarak 'durmadan aynı istikamette ilerleyen insanın dönüp dolaşıp yola başladığı yere gelmesi' öne sürülmüş olabilir...
  • doğrudur, zira akp o kadar sağcıdır ki etrafından dolaşıp solcu olmaktadır.
  • akp'yi pazarlamak adına ne kadar takla atılabilir, ne kadar fırıl fırıl dönülebilir sorularının cevabı...

iyi madem eğer akp soldu bir parti ise akp'ye oy veren sağcıları uyaralım da yanlış yapmasınlar.

haa bir de bunca yıl sol şöyle kötü, böyle kötü diye eleştirip bu şekilde oy toplamaya çalışan sağcı kafanın, şimdi çıkıp solu sahiplenmesi de ortadaki dönekliğin boyutları hakkında fikir verebilir.

kısaca;
    (bkz: dincilerin ahlaksız olması)
  • ak parti sempatizanlarının makyavelizme olan sadakatini tesciller.
  • -tosun paşam benim!
    +bana bak, yok ben şabanım...
    -hayır, tosun paşasın sen!
    +yahu bu da karıştırmaya başladı beni.
    -evet buldum paşayı! buldum tosun paşayı
    +tabi ya! ben de paşayım,sen de paşasın, gel öpim, hadi siz de paşa olun. hepimiz paşayız.