şükela:  tümü | bugün soru sor
 • saadet partisi genel başkanı temel karamollaoğlu nun yaptıgı acıklamadır.
  --- spoiler ---
  bugün ülkenin bir numaralı meselesinin adaletsizlik olduğunu savunan karamollaoğlu, adaletsizliğin türkiye’nin her yerinde kol gezdiğini ileri sürdü. yüz binlerce insanın olağan üstü hal’den (ohal) etkilendiğini aktaran karamollaoğlu şunları söyledi: “şu anda bizim bir numaralı meselemizin ne yazık ki adalet mefhumunun tamamen yozlaştırılmış olması, ortadan kalkması. biz terörü bir numaraya alıyorduk. terör her zaman önemlidir çünkü terörde silahlar konuşur, insanlar konuşamaz. terör şu an biraz dar bölgeye sıkıştırılmış durumda. ama adaletsizlik türkiye’mizin her yerinde kol geziyor. 16-17 sene önce seçimlere giderken cumhurbaşkanın internette dolaşan videosu var. olağanüstü halden şikâyet ediyor. ‘böyle bir ülkede adalet olmaz, zulüm olur’ diyor. hikmeti ilahi 15 sene sonra aynı kendisi ‘olağan üstü halden vazgeçemeyiz’ diyor. niye? bir ihtilal denemesi oldu. o ihtilali kim denedi. senin getirdiğin insanlar. ‘ne istediler de vermedik’ diyecek kadar ileriye gittin. olağan üstü hal döneminde iktidarın kafası karışır çünkü adalet mekanizması çalışmadığı için her türlü iftira yaşanır. yüz binlerce insan olağan üstü halden etkilendi. biz ömrümüz boyunca hiç fetö’cü olmadık. makam mevki sahibi olmak isteyen halkı onlara siz yönlendirdiniz. ben eğer bugün başkalarına uyguladıkları kıstasları ak partili üyelere uygulasalar bunların yüzde 60 hapse girer diyordum. meğer az diyormuşum. şimdi onu değiştirdim 60 yetmez en az yüzde 75’i girer diyorum. biz şuna da inanıyoruz. o kapıdan geçen herkes suçlu değildir. siz adamlara ‘iftiracı olan kurtulun’ derseniz itirafçı hakikaten bu grubun içindeyse 3 tane kendisinden 3 tanede dışarıdan adam veriyor. niye çünkü öç alıyor, kafalar karışsın diye. serbest kalıyor ama bir kişiye karşı 6 tane insan suçlu muamelesi görüyor. mecbursunuz adaleti yeniden rayına oturtmaya. onun için biz hâkimlere de sesleniyoruz. korku ve endişe içinde olduğunuzu biliyorum. ama mertlik gösterip, sıkıntıyı sırtlanmaz, göze almazsanız yarın çok daha büyük belalara muhatap olursunuz. zalim sıfatına girersiniz. bunu unutma diyoruz ama zaman gösterecek. öyle inanıyorum ki ben bir gün gelecek burada bir isyan başlayacak. ‘olmaz’ diyecekler, ‘artık biz bu zulümden vazgeçtik’ diyecekler mecburen. o zaman tablo değişecek o zaman gerçekler inşallah açığa çıkacak. adalet olmadan bir ülkede huzur ve barış olmaz.”
  --- spoiler ---

  haklı buldum kendimce. bugunlere fetoyle beraber geldıklerınden içlerinden hiç suçlu çıkmaması akla mantıga sıgar bir durum değil. ve yargılanmaları bir seçime bakar açıkçası. kanser gibi tum kurumlara sızan feto-akp ikilisinin yandaş ve torpilli kadrolarının hakeden insanların yerlesmesi ulkeye katlı saglıyacaktır. duzgun işleyen hukuk sistemide tekrar yatırımcı çekecektir.ayrıca yandaslara peşkes cekılen araziler, ihalelerde incelenip haksız kazanc saglayan, kamuyu somuren işaadamlarının malvarlıklarına,gemiciklerine el konulmasıyla ekonomi kendını hızla toplar gibi geliyor.
  ornek olarak kenenin vücuttan koparılması. belki bütün çirkefliğini yapıcak, zehrini salacaktır ama daha fazla kan emmesi engellenmiş olucaktır.
 • sivas araştırılsa kim hapse girer sorusuna da cevap vermeli bunu söyleyen kişi bence.

  gazanız mübarek olsun değil mi?

  not: saadet.

  edit: sözüne sözüm yok.
 • böyle buyurdu irancı zerdüşt.
  milli görüş partileri uzun zamandan beri iran hesabına çalışmaktadır.
  persler'de tarihsel olarak türk düşmanı olduğu için afrin harekatı ile birlikte bunları öncü birlik olarak cepheye sürdüler.

  edit:merak edenler erbakan ailesi-iran ilişkisini araştırabilirler.
  anahtar kelime:oğuzhan asiltürk.
 • nerde bir iran köpeği tabiri görsem alıma fetöcüler geliyor.
 • işte bu yüzden 2019 seçimlerinde akp'nin olur da kaybetme ihtimali oluşursa, gerekirse tüm ülkeyi yakacak bir iç savaş çıkarırlar ama yine de seçimleri kaybetme riskini göze almazlar.
 • yüzde 75 ne ki, tamamını suça yaltaklık etmeden içeri almalılar
 • doğru söylemiş. birtakım kriterlerle fetöcü diye içeri alınan yüz binler var.
  bu kriterler akp'lilere uygulansa %75'inin bu kriterleri taşıdığı görülür.
 • açık ve net konuşmak gerekirse akp gittikten sonra başta perinçek tayfası ve üst düzey akplileri acı bir son bekliyor. insan içine cikamayacaklar. şu ana kadar hiç kimsenin yapamadığı şeyi yaptılar ve milyonlarca insanı vatan haini ilan ettiler yetmedi onları tecrit ettiler. uluslararası mahkemelerden gelecek cezaları hiç saymıyorum bile.
 • adam son derece doğru konuşuyor lakin devişirilmeden önce numanla süleyman da doğru konuşuyordu.