şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dolar kurunun artışıyla beraber gelen pişmanlıktır.

  2018 ekonomik krizinin etkilerini hissetmeye başladıkça sayıları artacaktır.

  2 yıl önce örnek ve 2 yıl sonra şimdi
 • liselere yerleştirme işleminde (sınavlı ve sınavsız) 340.000 kontenjan boş kalmış olup 90.000 öğrenci ise açıkta kalmıştır. milli eğitim sistemimiz bu başarısıyla saçmalığın daniskası eşiğine ulaşmıştır. bu 90.000 in 45.000 inin akp ye oy verdiğini varsayarsak 45.000 akp linin çocuğu en temel hakkı olan lise öğreniminde bir liseye alınmadığı için salya sümük ağlayarak aileyi pişmanlığa boğmuştur. sadece lgs nedeniyle pişman olan aile sayısının en az 40.000 civarında, seçmen sayısının da en az 90.000 civarında olduğu sanılmaktadır. açıkta kalanları zorla imam hatipli yapma gayreti ise akp için ileride çok daha büyük pişmanlıklara sebep olacaktır.
  edit : imla
 • olmayan pişmanlıktır. ak partiye oy veren insanların büyük kısmı için dolar kuru falan fasasisodur. dolar kurunun böyle olacağı seçim öncesinde de zaten belliydi. bizim halka araba ver sağa girersen duvara çarparsın de yine de girer. yetmez 2.kez yine girer. siz ne kadar anlatsanız da para politikası vs. onlar için bir anlam ifade etmez. sırf siz hazzetmediğiniz için bile gider ak partiye oy atarlar. ne deseniz boş. yapacak hiçbir şey yok. bekleyeceksiniz. devran kendi kendine değişecek.
 • akp’ye oy veren seçmen türkiye yabancı bir ülkeye satılsa veya rte canlı yayında türk bayrağını yaksa bile kesinlikle pişman olmayacaktır.
 • olmayan pişmanlıktır. türkiye'nin sorunu iktidar partisi değil muhalefettir.
 • her alanda bu tür dalgalanmalar demokrasi fakiri rejimlerde iktidara olan bağ-ım-lılığı rekor düzeye çıkarır.
  türkiye özelinde birey olma bilinci ve eğitim seviyesi düşük bir halkın kaderinde tarih boyunca "kader"inde boyun eğmek var.
  bu halkın tarım toplumundan ötesine nasibini almamış irfanında da duruma göre rasyonel pozisyon alacak birikim yok.
  günümüzdeki türkiye'deki siyasal akımların kopukluğu ve kokuşmuşluğunu katarsak olan bitenin dış güçlerin yaptığına inanıp boyun eğmenin dayanılmaz hafifliğine kapılmaktan başka çare yok.
 • pişman falan değillerdir.

  siz ortada pişman olduğunu söyleyen fetöcu gördünüz mü?

  yıllar geçer, devran döner, aynı halk gider gene elinden kuran, ağzından allah eksik etmeyen başka bir siyasi figürü ilahlaştırır. gene uyarılara kulak asmaz, gene dinlemez, gene ülkenin ağzına sıçar. hep öyle olmadı mı?
 • bak kardeşim,
  ınceye oy veren adam olarak, chp den memnunsun demi. daha partiye başkan yapamıyorsunuz ve adamın bu kadar oy aldı diye pazarlarken daha ortada genel başkanlık yok. dahada garip olan bu kadar çekişme varsa bu iki grup ülkeyi nasıl yönetecekti.

  hdp yi siktir et. evet siktir et.

  ip ne durumda, daha kendi başkanı ne yapacak belirsiz, sürekli parti içi muhalefet yüzünden birileri çatır çatır istifa ediyor. meral mommy hala garip garip açıklamalar yapıyor. bu arada 6 aylık partide muhalefet ne ara oluştu o ayrı bir sorun aq.

  şimdi ne yapak sana mı oy verek.
 • bundan sonra onlar oy vermese bile muhalif olarak ben vereceğim. yok öyle akp den kolay kurtulmak. bu fakir sürüsünün iliklerine kadar kanlarını emmelerine vereceğim oy ve oylarla destek olmak artık başlıca görevim. siz kaşındınız açlıktan nefesi kokarken bizlere vatan haini diyen çakma yerli ve millici dangozlar.