şükela:  tümü | bugün
  • gözaltına alınan adnan oktar beyanı;

bu operasyondan tayyip bey'in de içişleri bakanı'nın da haberi olduğunu düşünmüyorum. kırgın değilim, ak parti'ye oy verdim ama şaşkınım

bkz. kaynak haber
  • ben de sizdenim neden tutukluyorsunuz demek istemiştir. onlardan olunca tutuklanılmıyor tabii. son kozunu oynamıştır. 11 yaşından 40 ına kadar mağdur çocukların ve reşitlerin de defalarca farklı erkekler tarafından tecavüze uğradığını belirtmiş kaynak. doğru ise hapiste birbirlerini ellerler artık.
  • haklı bir serzeniş.

kardeşim yeni türkiye'de rte ve ailesine tehdit oluşturmak dışında bir suç bir günah kaldı mı? adam biat etmiş mi? etmiş. oyunun rengini deklare etmiş mi? etmiş. e yeni türkiye anayasal yükümlülüklerinin hepsini yerine getirmesine rağmen en temel vatandaşlık hakkı olan devletin o'na sahip çıkma, haklarını gözetme hakkından istifade edemiyor. buna isyan etmeyecek mi? versenize kardeşim adama hakkı olan yaşam alanını!

adam/kadın seçimlerde utanmadan reise karşı "sümme haşa" afedersin aday oluyor. ama bugün itibarıyla hala elini kolunu sallaya sallaya gezebiliyor, bizim burada bir kedimiz bile yok! bize başkanlık böyle öğretilmedi!
  • 11 temmuz 2018 adnan oktar'ın gözaltına alınmasısırasında adnan oktar'ın sarf ettiği cümledir.
    orjinal haliyle "bu operasyondan tayyip bey'in de içişleri bakanı'nın da haberi olduğunu düşünmüyorum. kırgın değilim, ak parti'ye oy verdim ama şaşkınım" biçimindedir.
    şimdi nerden tutsan saçmalık ama bir yerinden başlamak lazım.
    ak parti'ye oy verdiğin için tutuklanmayacağını düşünüyor ve bunu açıkça söyleyebiliyorsan, bu ülkede iktidarı desteklersen istediğini yapıp yargılanmazsın diyebiliyorsun demektir. ülkemizde geçerli bir durum olsa da düştüğün bu durum içinde basına söyleyebileceğin birşey değil adnan bey. kaldı ki buradaki saçmalığı fark etmemiz bunu normalleştirdiğimiz için güçleşiyor.
    ikincisi, bu tip yanlılıkların olmaması için oy verme işlemi gizlidir ama günümüzde oy pusulasının fotoğrafını paylaşmak usülsüzlük değil moda kabul edildiğinden bunu da zihnimizde normalleştirmiş bulunmaktayız.
    üçüncüsü, ne bileyim senin hakikaten ak partiye oy verdiğini, yukarıda saydığım iki gerekçeyi hukuksuz bulmayıp buna göre değerlendirecek olan varsa, ak partiye oy verdiğin için serbest kalmanı sağlayacak varsa nereden bilsin senin gerçekten nereye oy verdiğini..
    operasyondan tayyip bey'in de içişleri bakanı'nın da haberi olduğunu sanmıyorsun ya, zaten hukuk dışı birşey yapıyorsan ilgili savcı kararı ile alınabilirsin, sen kimsin ki seninle ilgili yapılacak herşeyden bakanlık düzeyinde herkesin anında haberi olacak. lakin yine de hukuk devleti olduğumuz söylenemeyeceğinden haberleri de olmuş olabilir.
    ahmet kaya'nın özlü sözüyle bitirelim nerden baksan tutarsızlık nerden baksan ahmakça
  • hakli bir serzeniste bulunmustur.

herkes kendine dikkat etsin, cekin duzen versin bundan sonra. 26 milyon oy veren arkadasta neye oy verdiklerinin farkinda pek degildi. onlarinda fark etmesi lazim reis diye diye sectiniz baskan, sistem degistirdiniz.

bunlar olacak tabii. iyi gunler bunlar. reis isininca pozisyonuna neler yapabilecegini ongorebiliyoruz biliyoruz.

oy vermek eskisi gibi yetmeyecek yeni turkiyede.
  • akp'ye oy verince dokunulmazlığı olduğunu sanan çocuk istismarından tut dolandırıcılığa kadar çeşit çeşit suçlardan gözaltına alınmış bir değişik cemaat liderinin haklı şaşkınlığı.
  • şu şekilde tatlıya bağlanır: "a hocam, ak parti'ye mi oy vermiştiniz? çok özür dileriz. buyrun gidebilirsiniz."

tamam böyle olmayacak belki ama maalesef ülkedeki adalet algısı bu noktaya geldi.