şükela:  tümü | bugün
  • mesleği, cinsiyeti, yaşı, dini, dili kısaca hiçbir konunun siyasete alet edilmesini ve genelleme yapılmasını doğru bulmuyorum.

haber linki

chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada 24 kasım öğretmenler günü'nde öğretmenleri hedef aldı. kılıçdaroğlu, "hala iktidarın peşinde giden öğretmen varsa, kimse kusura bakmasın, ben ona öğretmen demem. öğretmen, iradesini pazarlayan kişi değildir." sözleriyle büyük tepki çekti.

chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. kılıçdaroğlu konuşmasında "hala iktidarın peşinde giden öğretmen varsa, kimse kusura bakmasın, ben ona öğretmen demem. öğretmen, iradesini pazarlayan kişi değildir." ifadelerini kullandı.

kılıçdaroğlu'nun skandal açıklamasına tepki çığ gibi

chp lideri kılıçdaroğlu'nun öğretmenleri hedef alan skandal açıklamasına tepkiler çığ gibi büyüdü. iletişim başkanı fahrettin altun, "öğretmenlerimizi şerefle andığımız bu özel günde öğretmenlerimizi dünya görüşleri ve siyasi tercihleri nedeniyle aşağılayanları milletimizin vicdanına havale ediyoruz." dedi.
  • halkına, ondan yardım isteyen vatandaşına "ananı da al git" diyen cumhurbaşkanına bende başkanım demek istemiyorum ama, mecbur bıraktınız. söyleyeceklerim bu kadar.
  • gerçekten böyle bir aciklama yaptıysa muhalefetten de bir cacık olmayacağının göstergesidir. siyasal partiler seçmenleri suclayamaz, seçmenleri ikna etmeye çalışır.
  • (bkz: saçmalamak)
  • anlaşılan kapsayıcı söylem işe yaramıyor bir de böyle deneyelim bari diyen kılıçdaroğlu söylemi. zira bir hafta önce de buna benzer bir söylem kullanmıştı.

"olağan ve makul siyasi düzenler" bakımından mantıksız, gereksiz ve yanlış bir ifadedir.

edit: iktidar partisi yapsa buralar dolardı diyenler var hâlâ şaka gibi. iktidar partisi ve küçük ortağı sabah akşam yapıyor bunu zaten.
  • ak partinin neden 18 yıldır başimizda olduğunun en büyük göstergesi.

ben cumhurbaşkanının yerinde olsam bir ömür karşımda kilicdaroglunu isterdim.
  • ben de demem ama ben bu fikrimi beyan edebilirim. sen edemezsin kemal bey üzgünüm
  • muhalefetten esas böyle bir cacık olacak. millet oy potansiyelidir ve bu yüzden de suçlanamaz diye diye bu hale geldik. eğer halk saçmalıyorsa, hak ettiğiyle muamele edeceksin. çatır çatır konuşmaları lazım. hak ettiniz demek lazım. ha hitap ettikleri kitle yine anlamayabilir. olsun. en azından adam doğruyu söyledi diye anarız. geçen, sanırım çiftçiler ile ilgiliydi, yine böyle konuştu. aferin. devam etsin böyle.
  • çünkü, hdp ye oy veren daha makbuldur demiştir içinden. içindeki kendisinden olmayana her şeye düşmanlık göstergesi chp budur onlar gibi değilseniz sizi asla kabul etmezler sevmezler. bazen küp içindekini sızdırır ama görene...
  • klasik chp'li bakışı.
    daima kaybetmeye mahkum.
    maksimum yüzde yirminin içinde debelenip gidersiniz işte böyle.
340 entry daha