• 1- demokrasi ile oynanmasın.siyasi partileri seçime sokmamak için atılan taklalara son verilsin. seçim sandığındaki 2 zarftan yalnız 1'ini iptal ettirmek gibi demokrasi ayıpları tekrarlanmasın. kayyum siyaseti sonlandırılsın. belediyeleri çalıştırmama siyaseti bitirilsin. hukuka güven yerlerde. siyasetçiler, düşünce suçluları serbest bırakılsın.

2- düşmanlaştırma, kutuplaştırma politikalarına son verilsin. insanlar şeytanlaştırılmasın. bu işi medyada örgütleyen insanların görevlerine son verilsin. sizin gibi düşünmeyen medyayı tehdit etmeyi bırakın. basın özgürlüğü türkiye'de esas olsun. trt tüm siyasi partilere eşit mesafede olsun.

3- tam liyakat istiyoruz. liyakatsız atamalar yüzünden utanç verici hale gelmiş kurumlar var. üniversitelerin durumu ortada. hiç olmazsa gençlere kıymayın.
  • 1- sen
    2- ben

bir de bebek!

bunlar olursa oyum akpnindir.
  • 1) tüm ürünlerden ötvyi kaldır, vergileri düşür
    2)asgari ücreti memur düzeyine getir
    3) oy verdiğime dair benden kanıt isteme ;)
  • 1- ötv'nin kdv'sini ve ötv'yi kaldır, milletin sırtından inin.
    2- devlet dairelerinden rte'nin fotoğraflarını indirin. çalışan herkes baskı altında. o fotoğraf orada asılı durdukça vicdanla değil korkuyla karar veriliyor.
    3- cb miting miting dolaşmasın, ağırlığı olsun.
  • 1- vergilerimi
    2- geri
    3- ver
  • 1. özgürlükleri yeniden tahsis et. gazetecileri içeriden çıkar, hapsetme. düşünce suçlularını çıkar.
    2. yargıyı bağımsız hale getir.
    3. ekonomik atılımlar yap, ülkeyi dışa bağımlı konumdan kurtar.
  • 1)ötv’yi kaldır
    2)vergileri kaldır
    3)demokratik yönetim yap
    edit: şöyle bir düşündüm de bunları yapsa yine oy vermem herhalde. çünkü yaptıkları o kadar olumsuz şeyleri bu yukarıdaki saydıklarım bile düzeltemez bence. sonradan gelecek olan hükümetin allah yar ve yardımcısı olsun.
  • üç talep neye derman olacak ? üç. ne kolay. bu ülkenin sadece üç sorunu mu var ?
  • 1. kurucu üyeler ve herhangi bir dönem vekillik, bakanlık yapmış ve hükümet görevlerinde bulunmuş herkesin istifası.
    2. partinin il ve ilçe yönetim kurullarında görev yapmış ve yapmakta olan herkesin istifası.
    3. milletvekilliği, bakanlık, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı süreçlerinde edinilen maaş toplamı dışındaki her türlü servetin, mülkün devlete iadesi.

sonra veririm oy.
  • chp var oldukça talebe gerek yoktur.
hesabın var mı? giriş yap