şükela:  tümü | bugün
  • su ana kadar hic bir partiyle bir bagim olmadi. ulkeye kim iyi gelecektiyse ona oy verdim. birileri bugun ak partiye neden oy verilmesi gerektigi konusunda duygusalliga kacmadan ve objektif nedenlerle aydinlatirsa sevinirim cunku bu sebepler anlasilmiyor.

turk lirasi orta vadede %50den fazla deger kaybetti. dolayisiyla satin alinan mallarin fiyatlari artarken, bu artis maaslara yansitilmadigi icin eskiden 4 patates aldigimiz paraya simdi 2 patates alamaz olduk.

ekonominin bu durumuna sebep olarak dis mihraklarin bizimle oynamasini gosteremeyiz. evet bizimle oynuyorlar. onemli olan bizimle oynamalari degil oynayabiliyor olmalari. bugun kim ingilterenin, almanyanin ya da amerikanin ekonomisiyle oynayabilir? kimse, cunku disa bagimliliklari cok az ve guclu devletler.

araba sevdalisi olan turk milleti bombos bir renault clio almak icin 70bin tl uzerinde para odemek zorunda kaldi.

simdi pozitif dusunelim ve diyelim ki "tamam, ekonomi bir sekilde kotuye gitti peki bunu duzeltmek icin projeler neler?" tayyip erdogan, park, stadyum, kiraathane, kanal istanbul gibi projeler vaadediyor. diger partilerin adaylari ise gucler ayriligi, tcmb bagimsizligi, demokrasi, egitim reformu, uretim ve argeye dayali ekonomi sozu veriyor. hangi tarafin vaadlerinin ekonomiye iyi gelecegi yeterince acik.

burada eskiden ekmek karneyleydi, tup kuyrugu vardi demek kendini kandirmak olur lakin muhalefetin verdigi vaadlerin ekmegin karne ile alinmasina yol acacagini soylemek icin gercekten muhakeme yeteneginin olmamasi gerekir ki siyasetle yakinen ilgilenen turk milletinin yeterince muhakeme yapabildigini dusunuyorum.

bu durumda ulkesini seven biri olarak, millet son 10 yilda ciddi derecede fakirlesmisken ve bu durumu kesinlikle duzeltecek reformlardan bir kac tanesi bile iktidar tarafindan vaadedilmiyorken, ben neden ak partiye ve tayyip erdogan'a oy vermeliyim? biri yoruma dayali olmayan objektif nedenler verirse sevinirim.

not: lutfen yol, kopru, stadyum, havaalani yapti demeyin. bunlar devletin gorevidir. siz isinizde gorevinizi yaptiginiz icin kimse size minnet gostermez ya da tebrik etmez, isinizi zaten yapmak zorundasiniz yoksa kovulursunuz. dunyada ancak 3. dunya ulkelerinde yol kopru havaalani vs. prim yapan icraatlardir(yapmamasi gereken).
  • (bkz: akp'ye oy verme gerekçeleri)

şu aramaya bir inanın artık arkadaşım aynı konuda elli bin tane başlık oluyor yeter.