şükela:  tümü | bugün soru sor
30 entry daha
  • düşük bir cümle bence. ak partiyi destekleyen aydın... yok ya çok anlamsız bir cümle. aydın ile kastettiğimiz "tahsilli insan" değilse elbette.
  • aydından kasıt bence parti ambleminde bulunan ampulün vurduğu ışıkla aydınlanan olabilir.
  • aydın değildir o islam alimidir. aydın olsa duramazsın.
  • aydın olmadıkları kesin de,gerisini bilemem.
  • muhalefet kesiminin erken uyanması.
  • aydın derken? aydınlı anlamında mı?
  • bunların aydını, profesör doktoru burhan kuzu, zakir avşar.

aydın diye yutturdukları sanatçılarda alişan, yavuz bingöl.

aydın diye yutturdukları sporcularda arda turan, burak yılmaz falan.
  • (bkz: akp'li aydın) *
    (bkz: boş küme)
    (bkz: ne diyem mahmut mu diyem)

aydın tanımı en kısa ve kestirme ifadeyle ortaçağ karanlığının yanında değil, karşısında duranları betimlemek adına kullanılagelen bir tanımdır. dolayısı ile işbu başlık aklı başında herhangi bir suser kişisine en fazla hahahahasiktir dedirtecek gereksizlikte bir aktroll sıçıntısından ibarettir.
  • ne aydını allahaşkına. ortadoğu cografyasinda "aydın" bir elin parmaklarını geçmez. topluma ne fayda sağlamış bu kişiler ona bakmak lazim. bir stephen hawking aydındı mesela. bir uğur mumcu aydındı. senin aydın dediğin kişi toplumu medeniyete yaklaştırmada ne gibi roller oynamış? ak parti hükümeti aldatıldık, aldanıyoruz dediğinde ben uyarmıştım diyebilmiş mi? bilimin, evrensel kuralların, hukukun yanında cesurca durabilmiş mi? yoksa hem ayranım dökülmesin, hem götüm sikilmesin" tarzinda yaşayıp gidiyor mu? aydın olmak zor.
  • sadece satılmış değil aynı zamanda dili yalamaktan pütürlenen yalakadır onlar.
11 entry daha