şükela:  tümü | bugün
  • 2000’lerin başında oldukça sevilen levent kırca öncülüğünde olan olacak o kadar’ın aslında ak parti’yi yaratmış olduğu gerçeği. siyasi eleştirel skeçleriyle halkın durumunu ironiyle ve gerçekleri ele alarak öyle güzel anlatmıştır ki halk sıkıntılarından çıkış yolunu hizmet eden ilk kişiye oy vermekte bulmuştur. bu açıdan bakınca levent kırca’nın oluşmasını istediği ortamdan taban tabana zıt bi durum oluşmuştur. ölümünden önce sinir harbine girmesini de buna bağlıyorum. ak parti’nin 2002 seçimlerinde yüksek oy almasında bu şovun katkısı en az %40’tır.
  • olacak o kadar
  • gerçek payı olan tespit.
    hiç düşünmemiştim.
  • levent kirca siyasi skecleri ile halkin gozunu acmak istemis, guldururken dusundurme denilen klise ama bir o kadar da etkili bir yontemi kullanmistir.
    maalesef pek cok kisiyi guldurmus, ama dusunme kismi zayif kalmistir. bu kesinlikle levent kirca nin kabahati degildir.
    sonuc olarak yanlis bir onermedir. levent kirca nin akp nin olusumuna ve iktidara gelmesine etkisi ya yoktur ya da ihma edilebilecek kadar zayiftir.
  • rahmetli levent kırca, zurnanın son deliğidir.

akp’yi; chp ve solun anlayışsız tavır ve düşünceleri, asker ve bürokrasinin milli iradeye olan saygısızlığı, halkın büyük bölümünün inancına duyulan nefret ve empati yoksunluğu iktidara getirmiştir. bir muhalif olarak özeleştiri yapmak ta en azından benim boynumun borcudur.
  • off bee ne tespit ama. tüm siyasi, sosyo-kültürel tarihi boş verelim levent kırcaya da götümüzden en az %40 diyelim olsun bitsin.
  • bunu mu demek istediniz?

(bkz: abramowitz tayyip'i erbakan'ın yerine hazırlıyor)

hic kendinizi kandirmayin, akp’yi iktidara tasiyan guc aniden uyanan bilinc falan degildir. halk kolayca manipule edilebilir ve edilmistir.
  • bunu hep düşünmüşümdür. etrafımdakilere de hep söylerim. skeçleri ve abartılı siyasi eleştirileri (özellikle son ecevit dönemi) her kesim tarafından o kadar çok izleniyordu ki, akp' nin başarısına etkisi mutlaka olmuştur.
  • türkiye'nin zeka seviyesini hesaba katmamış olabilir.