• olacak o kadar
  • gerçek payı olan tespit.
    hiç düşünmemiştim.
  • rahmetli levent kırca, zurnanın son deliğidir.

akp’yi; chp ve solun anlayışsız tavır ve düşünceleri, asker ve bürokrasinin milli iradeye olan saygısızlığı, halkın büyük bölümünün inancına duyulan nefret ve empati yoksunluğu iktidara getirmiştir. bir muhalif olarak özeleştiri yapmak ta en azından benim boynumun borcudur.
  • bunu mu demek istediniz?

(bkz: abramowitz tayyip'i erbakan'ın yerine hazırlıyor)

hic kendinizi kandirmayin, akp’yi iktidara tasiyan guc aniden uyanan bilinc falan degildir. halk kolayca manipule edilebilir ve edilmistir.
  • bunu hep düşünmüşümdür. etrafımdakilere de hep söylerim. skeçleri ve abartılı siyasi eleştirileri (özellikle son ecevit dönemi) her kesim tarafından o kadar çok izleniyordu ki, akp' nin başarısına etkisi mutlaka olmuştur.
  • türkiye'nin zeka seviyesini hesaba katmamış olabilir.
  • konu kırca’nın ecevit hicivleri ise akp’yi iktidara götüren süreçte en büyük katkıyı ecevit yapmış olmuyor mu? diyerek merak ettiğimdir.

boş, bomboş bir tespitimsi. siyaset denizde dalga gibidir. sörfü iyi yapan kazanır. kaynak: dayım (bkz: kahvehane)
  • kırca nın sucu değildir- ana-akım medyada en sert eleştirileri yapabileceği bir ortamda calisabilmistir - şu anda bu sertlikte - iktidarı bu kadar dalgaya alabileceği ve milyonlara ulaşabileceği medya kaldı mı? su anda tv lerde mış gibi yapiliyor - hicbir elestiri - hiciv alay göremezsiniz mümkün değil böyle olunca da iktidar sanki ilahi bir yanı varmış gibi dokunulmaz herşeyden azade- kusursuzmuş gibi gösteriliyor- büyük bir illüzyon içinde tutulmaya çalışılıyor halk
  • değişik bir bakış açısı. tamamiyle yanlış diyemiyorum. levent kırca hiciv ve taşlama yaparkan siyasi görüşünden önce halkın sorunlarıni dile getirmeyi tercih etmiştir. bu onun ayıbı değil. şimdikilerin yapmaması ayıp olan.
hesabın var mı? giriş yap