şükela:  tümü | bugün soru sor
 • atatürk orman çiftliği'nde binlerce ağacın yok edilmesiyle yapılan "beyaz" saray.
  kara saray...

  chp ankara milletvekili levent gök'ün haklı isyanı şöyle:

  " halktan kaçırılarak bir inşa yapılmaktadır. 10 metrekarelik bir binanın dahi temeli cafcaflı törenlerle

  atılırken türkiye cumhuriyeti’nin en önemli kurumu olan başbakanlık binası için temel atma törenine niçin gerek duymadınız? niçin bu tören yapılmamıştır, ne gizlenmiştir halktan?"

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…ak-saray_oluyor_.html
 • her gün uzaktan da olsa önünden geçtiğim ve o güzelim ağaçların arasından yükseldiğini gördükçe kendimden utandığım ucube.

  cinayet.

  http://s1292.photobucket.com/…_zpse886d600.jpg.html
 • aoç'deki tüm yağma ve talanın tepe noktası. bir akp projesi olan devasa yapının inşa edileceği alan 1.derece doğal sit alanından 3.derece doğal sit alanına çevrilmiş, daha sonra ankara büyükşehir belediye meclisinin kararıyla uygulama imar planı hazırlanmıştır. ardından, talan edilecek yeşil alan yetmemiş olacak ki 7 hektarlık ilave bir alan daha katılmış ve yine bu alan da 1. derece doğal sit alanından 3.derece doğal sit alanına çevrilmiştir. koruma kurullarındaki bilimsel koruma anlayışının ve mesleki etiğin sıfırlandığı kararlar sonrasında, üzerinde hiçbir yapının olmadığı bu aoç arazisi, bakanlar kurulu kararı ile alelacele kentsel dönüşüm alanı ilan edilmiştir. işte ak-saray denen ucube bu alanda yükselmektedir.
 • işin en kötü tarafı, elbette, koca çankaya köşkü yerinde dururken ve daha yeni çok büyük çok pahalı bir restorasyon geçirmişken, dünyanın en hırslı en habis ruhlu adamlarından biri için yılların ağaçlık arazisinin yok yere talan edilmesi

  az biraz daha kötüsü, bunun sultanlara layık biçimde, hepimizin vergileriyle, mümkün olan en şatafatlı en masraflı şekilde yapılması

  ama bununla da kalmıyor

  o bölgenin etrafındaki tüm yollar da değiştiği için en yeni garmin gps haritaları bile o bölgede kafayı yiyorlar, agd oluyorlar.

  ve yapılan yollar da melih'in klasikleşmiş gerzek trafik işkenceleri doğrultusunda kilometreler boyunca u dönüşü yapmaya izin vermeyecek şekilde yapılmış yine tabi. sonunda zar zor bi u dönüş buldum. ki göbek falan değil. saray inşaatına malzeme girişi kolay olsun diye çift yol ayırımına arada gelişigüzel bi yer açmışlar, asfalt falan dökmeden. kesin ileride orası da kapanır. neyse, girdim oradan, geri dönüyorum aşti tarafına. bu sefer de karşıdan bi tane minibus geliyo hızla. güya çift taraflı yol ama anlaşılan şöförün de kafası dönmüş ters istikamete girmiş. onu da atlatıp yine saydıra saydıra geçtik yanından nethekim
 • günü gelince diktatörlerin tepesine yıkılması kaçınılmaz olan güç ve kibir abidesi.
 • yarın başbakanın eğer cb'liği kazanırsa konuşma yapacağı sözde saray özde ağaç katliamı.
 • (bkz: ak-saray)
 • tayyip'in hayali.
 • emanete ihanetin sembol binasıdır. bir dini, güç ve paraya tahvil etmenin anıtıdır. aynı istanbul'daki gibi bavul ticareti, kara para aklama yapılan, bir ahlaki ve mimari çirkinlik yeridir. yöneticisine öykünen, zavallı ve acınası bir kopyacılığın (bkz: white house), kolpacılık, hukuksuzluk, vicdansızlık ve bencilliğin, kendi halkına karşı çok iyi korunan kalesi olarak da anılacaktır.