şükela:  tümü | bugün
 • öncelikle .. türkiye modeli başkanlık sistemi nedir

  ismi "başkanlık sistemi" olan, içeriği ise belli olmayan bu model adnan menderes'ten bu yana bütün sağcı iktidarların hayallerini süsledi bu ülkede.

  ilk defa tayyip bunun içeriğiyle ilgili ipuçlarını vermeye başladı. "türk usulü" olduğunu üstüne basa basa vurgulaması bunun "başkanlık" ismiyle pazarlanacak "sultanlık ve hilafet" niteliğinde olacağını gösteriyor.

  buna göre;

  mantık, ak saray'ın yanına yapılacak inanılmaz boyutlardaki caminin, ki muhtemelen türkiye'nin en pahalı binası olacak, gerçekte kutsal emanetleri saklamak amacıyla inşa edileceğini söylüyor. ismi de herhalde buna uygun olur. hayır "hilafet" demez. milleti sokağa dökmeyecek bir isim koyacak. bunların siyasetinde en önemli şey pazarlama.

  ak saray yeni topkapı sarayı, tayyip yeni sultan ve halife, yanıbaşındaki camide de hilafet alametleri.

  bunlara ek olarak bir de gestapo karargahı gerekiyor, pentagon'la aşık atacak büyüklükte, kendi ak itleri için. yakında inşa edilmesini beklediğim bu binayı da mit, emniyet veya silahlı kuvvetler karargahı adıyla pazarlayacaktır.
 • 3 sene önce açılmış bu başlıkta o dönem bilinmeyen, bilahare bilinir olan hadiseleri görmek, başlığı açan kişi olmama rağmen ilginç geldi.

  başkanlık sistemi "başkanlık" değil "cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi" gibi bir isimle pazarlanıp yutturuldu.

  cami tamamlandı, sadece çin'den getirtilen kristallere yarım milyar dolar para verildi.

  gestapo karargahı da artık tamamlanmak üzere, tam da khk'yla sivil milislere, yani sturmabteilung (sa)'lara yargı koruması getirilmesine denk düşecek bir zamanlamayla.

  her şey plana uygun ilerlemekte.