şükela:  tümü | bugün
 • tanımak kolaydır.

  - a.k. partisi vs herhangi bir başka kimse/kurum/kuruluş durumunda tarafları bellidir. a.k. partisi tamamen haksız olsa bile, en azından konu sulandırılır, a.k. partisi konuyla alakasız bir doğru ile savunulmaya çalışılır, dolaylı ilişkilendirerek doğrulama tekniği kullanılır.

  - 300 veya daha az entry'leri vardır, çoğu entry haziran 2013'ten itibaren girilmiştir. özellikle ilk 100 entry son derece acemicedir.

  - entry'lerin önemli bir kısmını futbolla ilgili olanlar oluşturur. başka bir boktan anladıkları yok, gerçi futboldan da pek anladıkları söylenemez ama futboldan anlamak bir yetenek değildir.

  - bazı kitaplar ve yazarlar hakkında başka sitelerden oradan buradan arak olduğu yazarın tarzıyla tutarsız olduğu için besbelli olan bazı yazılar vardır. mesela aradan 3 cümleyi kopyalayıp google'a sorarsınız, getirir size aslının nereden geldiğini. bu yazıların sonuna da yazının geri kalanı ile pek alakası olmayan, ancak cahil bir adamın elinden çıkmış olabilecek birkaç cümle ekleyiverirler. kifayetsiz muhteris egosu herhalde.

  basın troll butonuna görünce, acımayın.
 • şu sıralar kendilerinden haber alınamayan arkadaşlara verilen isim.
  kayıp trilyon davası gibi, kayıp ak troller olarak tarihte yerlerini alırlar gibi.
 • resmi olarak adlarını konulmuş ve bizim troller olarak literatüre geçmiş, siyasi düşüncesini kişisel menfaat uğruna satmış kişiler, kimileri ise gönüllülük esasına dayalı hizmet vermektedir ki onların sayısı giderek azalmaktadır.
  sahipleri tarafından adam yerine konmamaktırlar ve yine sahipleri tarafından layık oldukları gibi troll olarak adlandırılmaktadırlar.
 • seri eksiliyorlar.
 • akp'nin en üst kademelerindeki zevat dururken varlıkları anlamsızdır.

  (bkz: berkin elvan'ın ölümünün zamanlaması manidar)
  (bkz: yasin aktay)
 • trollere zevaldir.