şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: çok itiraz geldi. gelse de önemli değil, arada 1-2 kişi küfretse de olur hemen düzeltirim diyordum ama başlık beklediğimden fazla yankı buldu. listede olan ve aktroll olmayan yazarlar için artık ciddi mağduriyet söz konusu, bu yüzden şimdilik listeyi kaldırıyorum. haksız yere listede olduğu için çizgiyi aşmadan serzenişte bulunan yazarlardan da özel mesajla özür diledim. faydalı olalım derken kalp kırmış olduk, affola. düzeltmelerden sonra listeyi tekrar paylaşacağım.

  ak trollere gelince, neden bu kadar rahatsız olduklarını anlamıyorum. ak trollüğü bir hakaret olarak görmüyor olmanız lazım, ki tabirin kendisi de hakaret değil. sizin yazdıklarınızı okumak isteyenleri engellemiyorum ki ayrıca. sadece yazdıklarınızdan haberdar olmak istemeyenlere hizmet ediyorum. malum sözlük ortamı olduğu için yazıyı sahibine göre değerlendiremiyorsunuz, o yüzden gerçek hayatta sizinle muhatap olmak istemeyecek birçok insan yazdıklarınıza maruz kalıyor. aynı mantıkla "başlıklarını engelle" fasilitesine de epey sayıp sövmüştünüz vaktiyle. sayıp sövmediğiniz entriniz nadir gerçi, başka türlü kendinizi ifade edemiyorsunuz. bu nasıl bir öfke ben anlamıyorum.

  başlığın bu kadar kısa sürede bu derece yankı uyandırması böyle bir ihtiyaca işaret ediyor. listeyi gözden geçirip vaktim olduğunda tekrar yayınlayacağım. kendi engellenenler listem üzerinden excel'de birkaç formülle yaptığım yarım saatlik çalışma idi. bu kadar ilgi göreceğini bilsem daha fazla emek verirdim. bu arada siz de kendi listenizi benim gibi başlıkta paylaşabilirsiniz.

  olay fişleme değil arkadaşlar. sonuçta kimsenin kimlik bilgileri bende yok. aktroll olduğunuz da entrylerinizden anlaşılıyor. amaç sadece yazdığınız saçmalıkları okumak istemeyen kullanıcılar için sizi görmezden gelmeyi mümkün kılmak. her yerdesiniz zaten, insanların boş vaktinde kafa dağıtmak için girdiği sözlükte de sizinle karşılaşmak istememesi son derece normal. lord eddard stark'ın entrylerini favorileyenleri engelleseniz zaten epey rahatlarsınız, benim ekstradan ifşa ettiğim fişlediğim bir şey yok.

  edit: tüm itirazları dikkate alıyorum. entry beklediğimden fazla yankı buldu, hakkını yediğim yazarlar varsa kusura bakmasın lütfen. uyarırsanız hemen editlerim. ve evet, cumartesi günleri işsizim. çok güzel oluyor, size de tavsiye ederim :)

  --

  sözlüğün ihtiyacı olan listedir. malum bir yazarın aktroll olduğu tespitini yapabilmeniz için en az bir entrisine denk gelmeniz ve o tatsız entryi okumanız gerekiyor. herkes kendi engelli listesini paylaşırsa, hiçbir entrisine maruz kalmadan aktroll engellemiş oluruz.

  benim şimdiye kadar engellediklerim aşağıdakiler. arada aktrollük dışı gerekçelerden engellenenler var, onları elimden geldiğince düzeltmeye çalışıyorum.

  excelde biraz üzerinde oynadım ve nickleri direkt tıklanabilir hale getirdim. her şey temiz bir sözlük ve yazarların ruh sağlığı için.

  nasıl yapıldığıyla ilgili özel mesajla iletişime geçebilirsiniz. left ve len fonksiyonlarını bilmeniz, ve nicklerin başına "https://eksisozluk.com/biri/" getirmeniz gerekiyor. daha kolay bir yöntemi varsa o yöntemle yapın, benim aklıma bu geldi. bakınız içine alma yöntemi nedense çalışmıyor.

  not: adını listede gören ve aktroll olmadığını düşünen yazarların başlığa entry girerek uyarıda bulunabileceği listedir aynı zamanda. hem adınız listeden kaldırılır, hem de başlığı uplamış olursunuz :)
 • birisi böyle bir hayır işlerse seri favorilenesi insandır.

  edit: başlık başıma.
 • bu çalışmanın hayrını sadece bu dünya'da değil; ahirette de görmesini dilediğim yazar çalışmasıdır.

  edit : listedeki bazı arkadaşlara baktım, inceledim; liste hatalı bence.

  bu da mı troll işi lan?
 • ooo hemen engelle.
 • bu kadar uğraşmaya ne gerek var birinin aktroll olduğu yazdığı bir cümleden bile çok kolay şekilde anlaşılır. ayan beyan ortadadır zaten. zamanına yazık olmuş.
 • girer girmez adım var mı diye baktığım liste. malum en ufak tarafsız bir entry dahi girilse özel mesaj ile ak troll şeklinde yazarlara mesaj gelebiliyor.
 • süper bir amme hizmet olmuş fav lar sana helal olsun....
 • burda da mı torpil var arkadaş yaa
 • adımı gördüğüm liste.

  senin ben amına koyayım yaptıgın listeyi sikeyim.

  evet amk tam bir aktrollüm al:

  (bkz: #76702783)
  (bkz: #76716400)
  (bkz: #76896239)
  (bkz: #76773300)
  (bkz: #76749575)
  (bkz: #76678567)

  aktroll ilan edilme sebebim de muhtemelen rte 2.turda inceyi yener demem:
  (bkz: #76628961)

  sizin ben farklı görüşlere saygısı olmayan, insan yaftalayan, araştırmayan etmeyen zihniyetinizi sikeyim. şuna aktroll listesi değil de benim engellediğim yazarlar listesi desen anlarım. adam misal beşiktaşlı, sırf yorum yapan fenerli diye engellemiş gelmiş burada aktroll ilan ediyor.