şükela:  tümü | bugün
  • önümüzdeki hafta mega kuponu gelecek olan kampanya. acele etmeye gerek yok.
  • (bkz: ifade özgürlüğü)
    şimdi diyeceksiniz ki "vay bu adam da ak bilmem neci çıktı hüloğcu swh swh" filan ama öyle değil. eğer senin benim başbakanla alay etme, dalga geçme , ona karşı propoganda yapma hakkımız varsa, senin muhalefet ettiğin şeyi isteyenin savunma hakkı vardır. bu savunuş dangalakça, angutça geri zekalıca da yapılıyor olabilir(olmayabilir de, kime göre neye göre?) fakat ben ekşisözlük'e girişte şartları okurken "angutlar, hıyarlar, düşünemeyenler, iktidar destekçileri ve arto tunçboyayanlar giremez" gibi bir ibare göremedim. ha o kadar memnun değilsen yazarı troll olarak işaretlersin , gözden gönülden ırak olur.

zorunlu tanım: katılmadığım kampanya.

edit: bu ne iyimserlik lan, amlarına bile koyulsun.
  • iyi, makul ve olası fikir.
  • chp zihniyetinin malesef türkiyenin en büyük online fikir platformunun yönetim katında da zuhur ettiğinin göstergesi olacak olan hareketir*

sen savununca aydın, ben savunca troll,
    sen sokağa çıkınca halk, ben çıkınca bindirilmiş kıtalar,
    sen kazanınca demokrasi, ben kazanınca koyun,
    malesef bitti bu oyun...*
  • an itibarıyla başlatmak istediğim kampanya.

evet, ekşisözlük her kesimden insanın gelip sesini duyurabildiği bir yer olmalı. bu yüzdendir ki sözlük kurallarına uyanlar hangi siyasi görüşe veya yaşam tarzına yakın entry girerlerse girsinler cezalandırılmazlar, cezalandırılmamalılar.

ama yeri geldiğinde bu prensibin bazı troll'leri elimine etmek için nasıl esnetildiğini de gördük. daha önce pek çok troll pekala formata uygun entry'ler girmelerine rağmen sözlükten banlandılar. aynı mekanizma ak troll'lere de işlemeli. neden mi?

akp sırf parasını bastırabiliyor, gücü var diye her alanda istediği gibi at oynatıyor. seçimde kafasına göre hile yapma kapasitesi olan bir parti seçimle mi gidecek sanıyorsunuz? gezi'den beri bu artık akp'ye karşı bir istiklal savaşına dönüşmüşken, akp dışında her kurum, her odak bu savaş uğruna özveriler verirken, teyzeler meydana sapanla çıkarken, insanlar hayatlarını kaybederken, neden sözlüğe de ufak bir sorumluluk düşmesin? parasını bastırıp seçim dahil her şeyi satın almaya alışmış akp nasıl oluyor da bu sözlüğü bile bir propaganda platformu olarak kullanabiliyor hala?

karşımıza penguen çıkardı diye ntv'ye cnn'e sövüyoruz. sözlük bariz provokasyon amacıyla başlık açan, maaş ile çalıştırılan bu trolleri barındırırken neden sesimizi çıkarmıyoruz?

diyeceksiniz ki "her akp yanlısı entry gireni atacak mıyız?" hayır, ancak bir kişinin girdiği entrylerin genelinden troll olup olmadığı zaten anlaşılmıyor mu? diğer atılan troller de benzer bir mantıkla atılmadı mı?

hiçbir siyasi zümre parasını bastırıp sözlüğü propaganda amacıyla kullanamamalı. hele akp bunu burada hiç yapamamalı.
  • "babanın sözlüğüydü dimi?" diyerek atarlanmak istediğim istektir.
  • aynı gerekçe ile sözlükteki aşırı sol-sağ, toplumun büyük çoğunluğu için değer atfeden kavramlara karşı açık tavır alan,hakaret içeren söylemlerde bulunan, militarist, kadın düşmanı, erkek düşmanı vb. şekilde çoğaltılabilecek türevler için de uygulanılacaksa neden olmasın diyerek destek verdiğim kampanya. olmadı değil mi?