şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ders olarak üniversitelerde gösterilir. işin ilginç yanı dersin içeriğinde makaleler çevrilir fakat vize ve finallerinde yine lise ingilizcesine dönülerek grammer sorulur.
  • son zamanlarda üstüme üstüme gelen ingilizce türü. yabancı dilim hep iyi olmuştur lakin iş akademik boyutlara gelince bende fazla bir şey yapamıyor muşum yeni fark ettim. en iyisi oturup ders çalışmak. şu saatten sonra oturdum ingilizce çalışıyorum ya, ben daha kendime ne diyem.
  • iki senedir ömrümü çürüten ders.
  • henüz ingilizce öğrenmeye başlamadıysanız, akademik dil üzerine eğitim almanız daha yararlı olur. yüzde yüz ingilizce bölümde okuyup mezun olurken hala nasıl paragraph, essay yazılacağını bilmeyen sığır insanlar var çünkü. akademik temeli olan biri konuşma dilinde de başarı sağlar fakat sadece konuşma dilini öğrenen biri resmi durumlarda tökezler.
  • günlük konuşma dilini kendi çabalarımla baya ilerlettim.gayet güzel iletişim kurma seviyesine getirdim zamanla ingilizceyle haşır neşir olarak.ancak akademik ingilizcemi nasıl geliştiririm bilmiyorum. bu konuda benimle fikirlerini paylaşmak isteyen yazarların tavsiyelerine açığım.
  • garip terimler, fiiller, isimler bolca bulunur. akademinin alanına göre değişir bunlar. bol bol okuma yapınca daha iyi öğreniliyor, ya da ben öyle öğrenebiliyorum. ezber yapınca unutulup gidiyor. makale okuyun yani.
  • ilk başlarda noluyor lan dedirten, tüm bildiklerinizi unutun temalı başlayan reklamları hatırlatıyor fakat zamanla kulağınızın alışması ile kolay bir şekilde öğrenilebileceğinizi farkediyorsunuz. ben çok zorlanmadım ama bu konuda dışardan aldığı desteklerle başarılı bir şekilde bu mereti öğrenen arkadaşlarım oldu. tecrübelerimize göre en iyi 5'i şöyle sıralayabilirim.

1) jta eğitim
    2) dilsem
    3) yds net
    4) yds akademi
    5) remzi hoca