şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendilerine bir haftadır erişilemeyen kadro ilan şeysi
 • (bkz: yöksis)
 • an itibariyle kadro ilanları için duyuruları mevcuttur
 • "duyuru : sistemlerimizin bir süredir kapalı olmasından dolayı ilan bitiş sürelerinde güncelleme işlemi yapılacaktır. sitemiz en kısa sürede hizmet vermeye devam edeciktir."

  uyarısı veren düzenenk.
 • yok.gov.tr sitesinde hala akademik kadro ilanları ile ilgili link çalışmamakta..
  fakat 28.01.2013 tarihli zaman gazetesinde kırıkkale üniversitesini öğretim üyesi alım ilanı çarşaf çarşaf ilgililere peşkeş çekilmekte.

  sizin allah'ınız kitabınız yok!
 • kadro sahibinin tez konusunun "nitelikler" bölümüne yazılması suretiyle yanlış adrese gitmemesi için gereken tedbirin alındığı ilanlardır. boş zamanıma rastladı, aşağıdaki ilanların bazılarında istenen nitelikleri, yök'ün tez tarama bölümüne yazınca, o ilanın kim için verildiğini öğrenmek hiç zor olmadı. örneğin meram tıp fakültesi hastanesi dahili tıp bilimleri göğüs hastalıkları anabilim dalı'na alınacak yardımcı doçent adayında istenen nitelik; "bazı yem fabrikalarında çalışan işçilerde mesleksel astım prevalansının araştırılması" konusunda çalışması olmak. yök'ten adı geçen teze baktığımızda, ilgili kişi ortaya çıkıyor. işe alınacak kişi belliyken ilana çıkılması saçmalığına son verecek bir düzenleme yapılmalı artık. http://ilan.memurlar.net/ilan/22910/
 • akademi babanızın malıdır. canınızın istediği gibi ilan verin. canınızın istediği gibi kadro dağıtın. o inandığınızı iddia ettiğiniz allaha kamu malını, kamu hakkını kötüye kullanmaktan cevap verirken siz, orada olup izlemek istiyorum. kendi istediklerinizi çok bir yere yerleştirmek istiyorsanız, gidin bürokrasiye, onu da üst bürokrasiye değil orta kademeye yerleştirin. kendinizi böyle iyi hissedersiniz. ama bir ülkede akademik kadrolara bu derece müdahale edilirse, o ülkenin geleceği dinamitlenir. ben çocuk sahibi olmayacağım ama bu zamanın çocuklarına hesap veremeyecek durumda olun inşallah. geleceğimizi dinamitlemeye devam edin. keşke bir kaçınız beğenemediğiniz ben ve benim gibilerin onda biri kadar vatansever olsaydınız. vatanı sevmek, onu canının istediğine peşkeş etmek değildir. dediğim gibi hesap veremeyin...kendinize, hiç kimseye, allaha...

  tanım: memleketi arpalık haline getirmek için üst eğitim kurumlarına adam yerleştirmede kullanılan araçlar.
 • mevcut durumda, "adayda bulunması gereken özellikler" yani "ilan şartları" kısımlarında doğrudan t.c. kimlik numarası yazılsa sırıtmaz. o düzeydedir ülkemizde bu ilanlar.

  örnek izmir yüksek teknoloji enstitüsünden geliyor: "çevresel ortamlarda mikroorganizmaların tespiti için moleküler biyoloji tekniklerinin geliştirilmesi ve katı atık yönetimi konularında yayınları olmak"

  adını da söyleseydiniz bari de kimmiş bu yüce insan bileydik a.k.
 • hayatımda bu kadar bilim karşıtı , lise mantığıyla oluşturulmuş şartlar görmedim. sosyoloji okudunuz diyelim. toplum kadar bireyi de anlama çabası besliyorsunuz ve yüksek lisansınızı psikolojide yaptınız. psikoloji masterını kazanmak için gece gündüz uyumadınız. tüm lisans içeriğini bilimsel temel kaynakları hatmettiniz. derken kadro derdine düştünüz.

  avcunuzu yalarsınız. çünkü şartlara göre siz ne psikolojide yeterli olabilmissiniz ne de sosyolojide. koyun gibi sürüden ayrılmamalıydınız. size kadro yok. hoşgeldin işsiz akademik amele. hoşgeldin boku çıkmış bu iğrenç dünyaya.
 • istanbul'da bir özel (ya pardon vakıf üf) üniversite var. adı m ile başlayan. kendi bölümüm için konuşuyorum. 2 senedir ilana çıktıkları her zaman dönem arkadaşlarım biliyo kimi alacağını. ilana da çıkış şekli şu "x bölümü lisans mezunu olmak". ne kadar masum di mi? ama değil işte.

  şimdi sözde akademik bir kongreye katılacaklar. çalıştıkları konu alanın "2+2?" si. çünkü yok, kapasite yok. 1 doç 3 araştırma gorevlisi anca bu. sen devam et acığım, devam et. senin okuluna, senin akademik kadrona binlerce lira para veren insanın aklına şaşarım. şu ülkede gerçekten akademisyen olmak isteyen insanları hayattan soğuttunuz. daha yüksek lisansta bezdirdiniz. bir gün o devran döner mi bilmiyorum,inşallah döner de o umutlarını çaldığınız gençlerin ahı sizi sürüm sürüm süründürür.