şükela:  tümü | bugün
  • göte göt demesiyle meşhur hocadır.

prof olduktan sonra daha cesur konuşacaktır.
  • videolarını izlediğimde, iyi niyetli olduğunu bana hissettiren akademisyen. belli ki işinde tecrübeli, bazı şeylerin farkında, konuşmayı biliyor.

böyle güzel insanların olduğunu bilmek çok iyi hissettirdi bana.

ancak son videosunda riskten bahsederken çok risk almış. o risk bu risk değil hocam aman dikkat.
  • çok kaliteli iş yapan, güzel bilgileri akıcı şekilde sunan hocanın youtube kanalı.
    akademik kariyer düşünmememe rağmen o videoları da izliyorum, çünkü hiç yormuyor dinlemesi ve bir şeyler kazandığımı düşünüyorum.
    bazen hiç aklınıza gelmeyen konu hakkında, bazen aklınızda olup toplum tarafından gözardı edilen konular hakkında dobra dobra konuşmaktadır. örneğin özel okulların öğrencileri gereksiz pohpohlaması. samimiyetsiz bir durum, ayan beyan ortada ama pek de değinilmeyen bir konu. hoca çat çat açıklıyor.

bizim nesil jet fadıl gördü sülün osman gördü en son çiftlik bank gördü. o yüzden algımız biraz değişti bence. her şeye çok temkinli yaklaşıyoruz. biraz da bundan hocanın bizi kandırdığı videolara kanmıyoruz ama son şans videosunda parayı gerçekten gönderdiğini söyleyerek(hala şüphelerim var*) hayatta şansın önemini uygulamalı olarak anlatmış. tabi yine de temkinli olmakta fayda var.
    alfa dalgalarıyla motivasyon artıran uygulama reklamı da harikaydı. paranın gücü, gelecekte bizi bekleyen şeyler hakkında konuşuyor. e zaten herkes komplo teorisyeni geleceği yalamış yutmuş diyeceksiniz ama kanalın ismi akademiklink, burada söylenen şeylerin altı dolu.
  • çok renkli ve samimi bir kişilik. youtube gibi bir mecrada ciddi manada insana bir şeyler katan nadir kanallardan. her ne kadar çevresi asumanlar’la dolu olsada, yılmadan engelleri aşacağına inanıyorum. samimi gülüşü daim olsun.
  • müthiş bir youtube kanalı. sempatik ve bilgili hocamız iyi ki varsınız.
    "çaresizlik, en büyük gücümüz. tırmalamaya devam."
  • çok severek takip ettiğim youtube kanalı. hayatın gerçekleri acı ama hoca öyle bir anlatıyor ki gülmekten kendinizi alamıyorsunuz. hali hazırda büyümekte olan kanal. çok daha fazlasını hakediyor. bu yüzden takip edin efenim.
  • uzun zamandır takip ettiğim harika youtube kanalı. spss videolarından sorguladığınız kapitalist gerçeklerin detaylarına kadar birçok alanda hem bilgi hem de farkındalık sağlayan hocamıza teşekkür ediyorum. paranın gücü temalı son videosu da bilinen fakat kimsenin sorgulamadığı bir konuya farklı bir bakış. son olarak 500000 bence de mantıklı :)
  • özel dershanelerin, okulların, üniversitelerin bizlere söylediği yalanlarla ilgili çok güzel bi videolarına denk geldim. gerçekleri gün gibi açıklamış, hocamız. izlemenizi tavsiye ederim, sadece denk geldim hocanın ismini bile bilmiyorum. reklam falan amacım yok yani. zaten kanalın tüm gelirleri hayır kurumlarına gidiyormuş, fayda sağlarsam ne mutlu bana.
    söz konusu video
  • paranın gücü

neden daha önce keşfetmedim ki dediğim hocalardan biri. aslında böyle insanlara hep ön yargı ile bakarım. şöhret olma peşinde işte filan diye geçiştirirdim. belki de benim dünyam dediği gibi kısıtlı olduğu için şöhretin gücünü anlayamadım :)

aynı zamanda bu video aklıma bir hocamın sözünü getirdi. yurdakök hocam bir keresinde neden çok fazla para alabileceği bir yerde çalışmak yerine üniversitede kaldığını sorduğumuzda. çok paran olunca ne yapacaksın evindeki tuvaletin deliğini mi buyuteceksin. tuvaletin deliği büyürse boka batarsın oğlum boşver demişti :) tâbi ki bu onun vizyonsuzluğu vs değil. adam birçok kitap bastırmış alanının kaliteli textbooklarından birinde imzası olan herkesin ismini duyunca saygı duruşuna geçtiği biri. ama kalmasının asıl sebebi akademisyenliği sevmesiydi. evlatlar ben araştırmayı hasta bakmaktan daha çok seviyorum dese o an onu anlayacak kimse olmazdı belki. nitekim bunu dedim diye bile bazı kendini bilmezler işte hastasıyla ilgilenmiyor şerefsiz hoca bile diyebilir. hâlbuki görebileceğiniz en kaliteli ve disiplinli doktor kendisidir.

velhasılkelam akademiklink türkiye'nin iyi içerik üreten kaliteli kanallarından biridir. gelirini kendisi alsa daha mutlu olurdum ama hayır kurumuna bağışlamayı seçmiş. neden çünkü paranın gücünü hâlâ öğrenenemiş :)
  • pozitif yani ile kendine çeken, ama olayları çoğu zaman kişiselleştirmesi ile de baymaya başlayan sevgili youtuber öğretim üyesidir.

ha bir de her girişte "bir devlet üniversitesinde doçent olarak çalışmaktayım." diye belirtmesi de görgüsüzlüğün alâsidir. kanalın adını "bir devlet universitesinde docent olarak calisiyorum akademik link" olarak güncellemesi gerekiyor. ayrıca öğretim üyesi olarak çalışıyordur sayın hocam. çünkü doçentlik bir unvandir, öğretim üyeliği ise görev türünü belirtir.

kanal yuksek takipçi sayısına ulaştığında da üniversitede girdiği derslerin başlarında "on milyon takipcili bir youtube kanalında youtuber olarak çalışmaktayım." diyeceğinden şüphem yok.

ama genel toplamda pozitif hâli ve iyi niyetli çabasıyla kendini izletmektedir.