şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bizim akademisyenler iyi yaa, hem ingilizce de konuşmuyoruz kendileriyle, whatsapp tan türkçe mesajlaşıp rakı masasında buluşuyoruz falan.
 • biz yapiyoruz, sonra sisteme girince o smileyler de gotumuze giriyor.
 • vizemin 50 olduğu organik kimya 3 dersinin finaline giriyoruz. neyse zorlandığım bu sınavda kafamda hesap yapıyorum, taş çatlasa 65 çıkar diyorum ve 60 ile sınırdan geçerim diye düşünüyorum. sınav kağıdının arkasına da smileyli olarak durumumu anlattım. '' yazokulu var hocam, çok çalıştım. dönemim uzamamalı. umarım yardımcı olursunuz :) '' dedim.

  demez olaydım. adam başarı notu küsüratta kalan herkesi geçirdi beni büte bıraktı. bütünlemede de smiley içermeyen(!) bir not tabiki yazmadım. bir şekilde geçtim.

  smileyi kullanmasam sadece notu okuyup geçirir miydi finalde... onu düşünmüyor değilim.
 • ailede olduğundan biliyorum, bu tip sevimlilikler laubaliliğe kaçmadıkça çoğunun hoşuna gidiyor merak etmeyin.
  kendileri ise ciddiyeti bozmuyorlar çünkü mesafeyi koruyamayan meslektaşlarının başlarına gelenleri çok iyi biliyorlar. mesafeyi korumadıklarında öğrencilerin bazılarının ne kadar laçkalaşıp, hocadan ne olmaz taleplerde bulunabileceğini de biliyorlar.
  kişisel almayın yani, profesyonellik olarak bakın.
 • üniversite 1'de liseli ergenlikten çıkmış bir insan olarak akademik dilde yazdığım yazının altına;
  "iyi çalışmalar,
  smiley canavarı :p" yazmışlığım vardı.

  eğer hoca da cesaret alabileceğiniz türden kafa biri ise sorun edilmeyecek aksine gülünecek bir olaydır.
 • akademisyenden kasıt araştırma görevlisi ise gayet normal olan durum, çekinmeyin gençler :)
 • lisans zamanı uzak durulması gereken bir olaydir kendisi aradaki mesafe her zaman korunmaya çalışılır. yüksek lisan doktora veya asistan olduğunuz zaman zaten kendiliğinden gerçekleşecektir
 • ben kahkaha atıyorum yaa adama. hatta kendisinden defalarca sana gülmek yakışıyor iltifatı dahi almışlığım vardır. başbaşa akşam yemeği de yiyoruz falan. arkadaş bazen de hoca arada danışman falan derken gayet iyi anlaşıyoruz tam 5 yıldır.
 • killari kadayif olmus profesorlerden hep smiley'li email aldigim icin beni etkilemeyen durum. ha cesaret edip ben hic smiley'li cevap atmadim, saygida kusur etmedim orasi ayri.

  ne istediginize dikkat edin arkadaslar. bana her smiley'li gelen email her defasinda gotumden kan aliyor, neticede godaman hocalar durduk yere smiley atmiyor.

  psikolojim cok bozuk lan. iki senede saclarim beyazladi, depresyona girdim, intihara meyilli dedi doktor, gene de birakamiyor insan kuyruguna da gelemedim daha kuyruga yakinlarda ortadayim, basinda olsam kasmazdim. dine imana geldim yemin ederim.