şükela:  tümü | bugün
  • hiç anlamadığım durumdur. bir yerlerde küçük tatlı istisnalar vardır belki. fakat yok arkadaş hele profesörse mümkün değil. ormanda şirinleri görme ihtimali daha yüksek.
  • profesörlerde bu oranın artmasını yaşa bağlamak mümkün. okuldaki yaşlıca hocalara bakıyorum, bilgisayar konusunda çok fena bir durumdalar.
  • şikayet edilmesi normaldir, ancak günde gelen mail sayısı üzerinden cevabın biraz sürmesi anlaşılabilir olmalı. tamamen cevap gelmiyorsa o başka.
  • ünvan kademeleri arttıkça öğrenciyi siklememe kademesinin de arttığına şahit olunan durum.
    yaşla falan ilgisi yok, prof olan birçok kişi sizi siklemiyor. olayın özeti bu.
  • eğer o mail alacağı danışmanlık işi ya da fonlarla ilgili ise milisaniyeler içinde cevaplar. ancak konu öğrenci gibi sikimsonik bir konuysa bu cevap verme artı sonsuza gider..
  • büyük ihtimalle birçoğu mail hesabı kullanmayı bilmiyordur. ofisinin penceresinin önünde ateş yakıp dumanla derdinizi anlatsanız daha faydalı olur.
  • sadece bakmamaları değil, baksalar da sallamamaları gibi bir durum söz konusu. özelikle öğrencilerden gelen maillerde "çok önemliyse gelip yüz yüze konuşsun" diyenler biliyorum. bazıları da "odama öğrenci gelmesin pfff" modunda.

ama merak etmeyin arkadaşlar,
    akademisyenlerin maillerine geç bakarak, odama geldiklerinde "gelmenize gerek yoktu mail atsaydınız keşke" diyerek hepinizin öcünü alıyorum ben.
  • çomaristan cumhuriyetinde geçerli bir durumdur bu. akademisyeni bile çomar amk.
  • "mail hesabı kullanmayı bilmiyordur", "yaşlıdır" gibi açıklamaları kabul edemediğim hadise.

ulan bu adamlar devamlı olarak "akademisyenin işi araştırma yapmak, makale üretmektir" demiyorlar mı? e 2016 yılında hangi literatüre bakarak yazıyorsun sen makaleni araştırmanı? bütün literatür internette. bilgisayarla, internetle haşır neşir olman, gerekirse yayınlarla ilgili mailleşmelere girmen gerek.

bunu yapamayan bir akademisyenden bahsediyorsanız bu adam ya akademisyen değildir, ya da "bizim işimiz makale yazmak" diye kafa sikiyordur. mail kullanmayı bilmeden nasıl yazacaksın o yayını?

bu, bildiğin "ben sana zahmet edip de cevap yazamam" kafasıdır. ötesi değil. attıkları maile istedikleri sürede cevap gelmeyince kudurmalarının sebebi de budur. illa huzuruna çıkıp konuşacaksın.
  • karşılaşmadığım durumdur, görmekte, yürümekte zorlanan hocamdan bile cevap aldım defalarca. *