şükela:  tümü | bugün soru sor
 • haziran yaklaştı bundan sonra değerli öğretmenlerimiz yatışa geçecek 2.5 ay peki şimdi sorarım bu akademisyenler de bir nevi hocam statüsünde öğretmen, eğitici vs değil mi bu akademisyenlerin suçu ne neden öğretmenler tatil yaparken bu akademisyenler yaz kış demeden öğrenciler olmasa bile üniversitede.yaz okulu desen 1 ay sürüyor maksimum zaten çoğu üniversitede artık yaz okulundan ziyade bütler var, geriye iki seçenek kalıyor ya öğretmenler çok tatil yapıyor ya da akademisyenler az.
  kaldı ki ulusal psikoloji derneğinin kabul ettiği ergenlik yaş aralığı 14-24 aslında, 20 yaşında üniversite öğrencisi advanced teenager, hadi öğrenciler yoruyor bizi diyen öğretmenleri haklı bulalım, akademisyenler de yoruluyor bence.
  not: akademisyen olmayan spor
 • (bkz: akademisyen)
  (bkz: yaz okulu) *
 • akademisyenlerin tek görevinin ders vermek olduğunu sananları göstermiştir.

  ayrıca git bakalım yaz veya kış farketmeden saat 10 da kimler iş başında ? birçok yerde kimseyi bulamıyorsun.
 • büt oluyor onlar bitiyor yaz okulu başlıyor (her bölümde olmasada genel itibariyle varlığını kabul etmek gerekir.) ve son olarak akademik çalışmalar hemen hemen bütün yazı alıyor.

  ek olarak değerli öğretmenlerimizin uğraştığı öğrencilerin bi kısmı çocuk bi kısmı liseli ergen kitle ünide çoğusu aklı başında uğraşması daha kolay gibi...

  öğretmenlik ayrı olay o yüzden :d
 • akademik takvimin bitmek bilmemesinden kaynaklanıyor. kendi okulum için konuşursam eğer takvim biz tatil yapamayalım diye düzenlenmiş nerdeyse. mayıs sonu dersler bitecek, ardından yaklaşık 10 gün finaller. bayramdan sonra bütünlemeler geliyor. böylelikle haziran sonunu getiriyoruz. sonra tek ders sınavları mezuniyet işlemleri ıvır zıvır ve nihayet mezuniyet töreni derken temmuz ortası oluveriyor. bu sene çok fantastik bir şey oldu, yaz okulu da başlıyor. zaten eylül başı itibariyle sezon açılıyor. tatil adına bir ağustos olacak elimizde. tabi bu sürelerde, toplantılar, bölüm kurulları, imzalar işler güçler hiç eksik olmuyor tabi.

  iş bitti paydos denmesin tabi ama bu kadarını da bünye kaldırmıyor, sinir stres yapıyor haliyle.
 • keşke ben de iyi bir üniversitede akademisyen olsam da tatil yapamasam dedirten olgu.
 • 12 ay tatil yaptıkları için doğru bir önerme.

  çok minik bir azınlığı tenzih ederim.
 • “öğrenci yokluğundan tatil” şartı yerine gelmediği için yapamazlar.
  ilgili maddeye göre “öğrenime ara verilen zamanlarda” 20-30 gün arası tatil yaparlar.
  aynı üniversitenin aynı bölümünden mezun olmalarına rağmen akademisyen lehine ücret farkı mevcuttur.
  öğretmen bunu dert etmez.
  o değil de az kaldı ha..mis mis:)
 • başlığı açan arkadaş 'salla başını, al maaşını' memur zihniyetine ait olmalı ki işleri karıştırmış. akademisyen öğretmen değildir. akademisyen bilim adamıdır. bilim üretir, araştırma yapar, makale yayınlar, konferans düzenler, konferanslara katılır, kitap yazar, arda kalan boş zamanında da bu deneyim ve bilgilerini üniversite öğrencilerine aktarmak için derse girer. hoş türkiye'de üniversitede akademisyen olmak için iktidar partisine yakın olmak, bölüm başkanının ve tez danışmanlarının önünde el-pençe divan durmak yeterli olduğu için artık devlet memurluğu ile karıştırılır oldu.
 • akademisyenliğin, öğretmenliği de kapsamakla birlikte daha farklı görevlerinin de olmasından dolayı olmayan tatil. bence akademisyenler o kadar tatil yapmamalı zaten, hatta öğretmenler de yapmamalı, çünkü onların da insan yetiştirmek gibi çok önemli bir görevleri var. dolayısıyla en azından idari işlerde çalışmalılar o 3 aylık yatış döneminde. ayrıca bir de gıcık oluyorum. dolayısıyla yapmasınlar tatil.